جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93351 / تاریخ انتشار : 1397/11/7 16:10
|
به خاطر رعایت نکردن جزئیات در تورنمنت‌های قبلی موفق نبودیم

شجاعی: امیدوارم دوست کوچک‌مان را به خانه برگردانیم

همان‌طور که ما در تورنمنت‌های قبل تیم‌های خوبی داشتیم اما همیشه به خاطر جزئیات موفق نبودیم و الان این جزئیات را رعایت می‌کنیم، تیم‌های قطر و امارات هم خوب هستند و آنها هم این کار را انجام می‌دهند.

به خاطر رعایت نکردن جزئیات در تورنمنت‌های قبلی موفق نبودیم

مسعود شجاعی در نشست خبری قبل از بازی  مقابل ژاپن گفت:« خوشحالیم در این مرحله حضور داریم و خیلی دوست داریم فردا برسد و هر چه زودتر بازی شروع شود. فکر می‌کنم یکی از زیباترین بازی‌های جام باشد. بعد از این همه سختی که کشیدیم و با هدفی که از روز اول کارمان را شروع کردیم،‌ برای بازی فردا(دوشنبه)حاضر هستیم.»

با توجه به اتفاقات دوره گذشته جام ملت‌های آسیا و قضاوت بحث برانگیز داور استرالیایی بازهم برای دیدار مقابل ژاپن یک داور استرالیایی انتخاب شده. آیا این مساله روی ذهنیت بازیکنان ایران تأثیر می‌گذارد یا خیر؟

ما غول مرحله پنجم را گذرانده‌ایم،‌ الان غول مرحله ششم هستیم. من خودم به این موضوع فکر نمی‌کنم،  چون سودی ندارد.ما از آن قضیه درس می‌گیریم اما اینکه به این موضوع فکر کنیم سودی ندارد. ویلیامز استرالیایی یک اشتباهی کرد و گذشت. همان‌طور که همه ما در بازی‌های قبل و دورهای قبل اشتباه کرده‌ایم. تنها چیزی که ما به آن فکر می‌کنیم و از روز اول روی آن تأکید داریم و خوب انجام داده‌ایم،‌ تمرکز تیمی و اصولی است که باید انجام دهیم. من فکر نمی‌کنم حضور داور استرالیایی خللی در کار ما ایجاد کند.

با توجه به اینکه ایران در چند سال گذشته بارها امارات و قطر را شکست داده اید،‌ به نظر شما دیدار مقابل ژاپن چه اندازه در قهرمانی شما تأثیرگذار است؟

ما بازی به بازی پیش می‌رویم. فکر می‌کنم کار مربیان است که آنالیز تیم‌های دیگر را انجام دهند. الان فقط به بازی با ژاپن فکر می‌کنیم. قطعا اگر قرار باشد ما به فینال برسیم باید این بازی را ببریم. پس بهتر است الان فقط به ژاپن و راه‌های پیروزی مقابل این تیم فکر کنیم. در مورد اینکه ما در گذشته قطر و امارات را شکست داده‌ایم نیز باید بگویم،‌شرایط تورنمنت فرق می‌کند.هر تورنمنت شرایطش فرق می‌کند. همان‌طور که ما در تورنمنت‌های قبل تیم‌های خوبی داشتیم اما همیشه به خاطر جزئیات موفق نبودیم و الان این جزئیات را رعایت می‌کنیم، تیم‌های قطر و امارات هم خوب هستند و آنها هم این کار را انجام می‌دهند. الان باید تمام تمرکزمان را روی بازی فردا بگذاریم و بعد در مورد این موضوعات صحبت کنیم.

کی‌روش پیش از مسابقات گفته بود گزینه اول صعود به نیمه نهایی جام ملت‌ها ژاپن، استرالیا و کره جنوبی هستند و ایران برای یک سهمیه دیگر تلاش می‌کند اما حالا که استرالیا و کره به نیمه نهایی نرسیدند، آیا ایران این شانس را دارد با شکست ژاپن و سپس با پیروزی در فینال به قهرمانی برسد؟

همان‌طور که می‌دانید با توجه به شرایط آماده‌سازی که داشتیم و آن را با تیم‌هایی دیگر مقایسه می‌کردیم واقعاً از لحاظ آمادگی قابل قیاس نبود. از این ناراحت نیستم و شرایط موجود آنگونه بود و نمی‌شد با آن جنگید. به همین خاطر خیلی طبیعی بود مدعیان قهرمانی تیم‌هایی بودند که کی‌روش نام برد. الان که این تیم‌ها حذف شدند ما امیدواریم بتوانیم قهرمان شویم،‌ اما همچنان تیم‌هایی مانند امارات و قطر هستند که همه را شگفت‌ زده کرده‌اند. ما هم کار سختی داریم اما نشدنی نیست و با تمام وجود تلاش می‌کنیم بعد از 44 سال این شادی را به مردم بدهیم. من یک اصطلاح دارم که همه همیشه به شوخی می‌گویم «امیدوارم بتوانیم این دوست کوچک‌مان که از ما دور است را به خانه برگردانیم» ان‌شاءالله این اتفاق رقم بخورد.

270+220

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر