جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93300 / تاریخ انتشار : 1397/11/6 16:01
|
رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن و دفاع در مقابل انتقادها

هدفگذاری تیم ملی ژاپن: قهرمانی المپیک 2020، نیمه نهایی جام جهانی 2022

شکست مقابل امارات در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ استراتژی و برنامه ما را به کلی تغییر داد و در برنامه ۱۰ ساله خود تغییراتی اساسی به وجود آوردیم. برنامه‌ریزی ما الان تا سال ۲۰۵۰ است.

رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن و دفاع در مقابل انتقادها

بعد از انتقاداتی که نسبت به کیفیت بازی‌های تیم ملی ژاپن در جام ملتهای آسیا شد کوزو تاشیما رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن گفت:« امیدوارم بتوانیم به فینال برسیم تا قهرمان شویم حتی اگر این مهم با بازی های ضعیف رقم بخورد.»

او ادامه داد:« تشکر و تقدیر ویژه ای از تیم ویتنام دارم. آنها نشان دادند که تیم قدرتمندی هستند و سزاوار صعود بودند اما تیم ژاپن به خوبی از تجربه اش بهره برد. ویتنامی‌ها فوق العاده بودند و من خوشحالم که این تیم نشان داد می تواند در آینده نزدیک قطبی در فوتبال قاره باشند.»

رئیس فدراسیون ژاپن در اعترافی جالب گفت:« قبل از بازی از قدرت ویتنام ترس داشتیم. چون می دانستیم آنها چه تیم یکدست و قدرتمندی هستند و دیدید که ما با چه چالشی روبرو شدیم. به نظرم این بازی می توانست به نحو دیگری هم رقم بخورد که شانس با ما یار بود گرچه از سیستم کمک داور ویدئویی هم نباید به سادگی بگذریم.»

تاشیما در پایان به استراتژی تاکتیکی متفاوت سامورایی ها به نسبت جام جهانی اشاره و گفت:« ما برای قهرمانی به امارات آمدیم. در این راه مهم نیست چه نمایشی دارید مهم این است که نتیجه بگیرید.عملکرد ما خوب نبود حتی در بازی آخر مقابل ویتنام ولی با این حال عربستان را بردیم و در این لحظه‌ها مهم پیروزی و موفقیت است نه عملکرد زیبا و تماشاگرپسند. ترجیح می دهم ژاپن قهرمان شود تا این که بخواهد زیبا بازی کند. من از عملکرد تیم راضی هستم. باید به این مربی اعتماد کرد. ما برنامه‌ها و اهداف بزرگ‌تر و مهم‌تر دیگری هم داریم و همه چیز را فدای جام ملت‌ها نمی‌کنیم.»

وی گفت:«شکست مقابل امارات در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ استراتژی و برنامه ما را به کلی تغییر داد و در برنامه ۱۰ ساله خود تغییراتی اساسی به وجود آوردیم. برنامه‌ریزی ما الان تا سال ۲۰۵۰ است.الان در مسیر درستی گام برمی‌داریم. برنامه ریزی ما قهرمانی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو و صعود به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است و برای رسیدن به این اهداف، سخت تلاش خواهیم کرد. ما برنامه تیم ملی را با تیم ملی امید یکی کرده‌ایم و سرمربی تیم این اختیار را دارد که در هر دو تیم اعمال نظر کند. تیم آماده‌ای را برای آینده درست کرده‌ایم.»

3-350

 

  

captcha
تازه ها
بیشتر