جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93298 / تاریخ انتشار : 1397/11/6 15:51
|
او هنوز سرنوشت بازی‌ها را تغییر نداده

مایکل چرچ: سون با علی دایی قابل مقایسه نیست

مایکل چرچ: سون با علی دایی قابل مقایسه نیست

سون هیونگ مین در تاتنهام عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و بهترین بازیکن آسیایی شاغل در اروپاست، ولی در فوتبال قاره و با تیم ملی کره جنوبی هیچوقت نتوانسته انتظارات را برآورده کند. آخرین نمایش ضعیف او به جام ملت‌های آسیا برمی‌گردد که در سه بازی گلی نزد و مقابل قطر نتوانست مانع حذف تیمش شود. او بعد از این بازی اعتراف کرد که خسته بوده، ولی به نظر می‌رسد نمایش متوسط او در تیم ملی و فوتبال آسیا به چیزی فراتر از خستگی ارتباط دارد.

مایکل چرچ، فوتبال‌نویس مشهور آسیا که سال‌هاست تورنمنت‌های مهم قاره مثل جام ملت‌ها را رصد می‌کند هم معتقد است که سون با پیراهن تیم ملی پایین‌تر از انتظار بازی می‌کند. او در حساب توییترش نوشت که او قابل مقایسه با بازیکنان بزرگ تاریخ آسیا مثل علی دایی نیست: «سون هیونگ مین بازیکن خوبی است، ولی نمایش او در امارات و به طور کلی برای کره نشان می‌دهد که نمی‌توان او را جزو بازیکنان بزرگ قاره آسیا قرار داد. بازیکنان بزرگ این توانایی را دارند که تیم را با خودشان بالا بکشند و سرنوشت بازی‌ها را تغییر دهند، همانطور که پارک جی سونگ، هیده‌توشی ناکاتا و علی دایی انجام می‌دادند. سون هنوز موفق به این کار نشده. شاید در آینده بتواند.»

---

او درباره قهرمانی سون با تیم امید کره در بازی‌های آسیایی هم گفت: «سون در آن مسابقات هم نمایش درخشانی نداشت. بازی او فراز و فرود زیادی داشت و در کل تورنمنت تنها یک گل زد. به علاوه آن مسابقات با تیم‌های امید به علاوه سه بازیکن بزرگسال برگزار می‌شود و کشورهای آسیایی آن را به اندازه جام ملت‌ها جدی نمی‌گیرند.»

او درباره تفاوت عملکرد سون در تاتنهام و کره هم اینگونه توضیح داد: «سون در کره بازیکن محوری است و تیم‌ها توجه مضاعفی به او دارند. در تاتنهام بازیکنانی مثل کین، الی و اریکسن در کانون توجه هستند و او فضای بیشتری دارد. از او انتظار می‌رود که برای کره در سطح بالاتری بازی کند.»

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر