جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93291 / تاریخ انتشار : 1397/11/6 14:52
|

زاکرونی: امارات شخصیت یک تیم قهرمان را داشت

آلبرتو زاکرونی، سرمربی امارات پس از پیروزی مقابل استرالیا و رسیدن به نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا مدعی شد که تیمش در این بازی با «شخصیت یک تیم قهرمان» بازی کرد.

میزبان جمعه شب موفق شد با تک گل علی مبخوت مدافع عنوان قهرمانی را شکست دهد و حریف قطر در نیمه‌نهایی شود. امارات که در میزبانی قبلی‌اش توانست به نایب‌قهرمانی برسد، حالا امیدوار است با شکست قطر حداقل بتواند دستاورد سال 1996 را تکرار کند.

زاکرونی پس از بازی گفت: «امارات شخصیت بزرگی نشان داد. شخصیت یک تیم قهرمان. ما شایسته پیروزی بودیم. خوب دفاع و حمله کردیم. روی توپ‌های بلند آنها به دردسر افتادیم، ولی به خوبی جنگیدیم و برنده بازی شدیم.»

زاکرونی قبل از شروع جام آمار ضعیفی ثبت کرده بود و در 18 بازی با امارات تنها شش برد داشت، با این حال تیمش در این تورنمنت هنوز بدون شکست است. امارات در مراحل قبلی هم نتوانسته بود نمایش راضی‌کننده‌ای داشته باشد، ولی بازی با استرالیا بهترین نمایش تیم میزبان بود.

---

زاکرونی ادامه داد: «ما نمایش منسجمی داشتیم و مهمترین نکته این است که بازیکنان به سرمربی اعتماد دارند. آنها روش بازی تیم را به خوبی درک کرده‌اند. آنها بازیکنانی فوق‌العاده هستند و در جریان نود دقیقه کیفیت بالایی نشان دادند. آنها فرصت‌های خوبی ساختند و تیم متعادل بود. از آنها بابت زحمات‌شان تشکر می‌کنم. تیم شایسته پیروزی بود و از هواداران بابت این حمایت متشکرم. خیلی خوشحالم که توانستیم آنها را خوشحال کنیم.»

مربی ایتالیایی درباره علی مبخوت، گلزن تیمش که دوره قبلی توانست آقای گل شو و در این جام هم 4 گل زده گفت: «همه موافقند که مبخوت یک مهاجم باکیفیت و یک بازیکن بزرگ است. نمایش او در این بازی فوق‌العاده بود. ما روی عملکرد تیمی تکیه می‌کنیم، ولی گل او حیاتی بود و سرنوشت بازی را تغییر داد.»

او درباره بازی با قطر که حساسیت خیلی بالایی هم خواهد داشت، گفت: «صادقانه بگویم توجهی به قطر ندارم. تمرکز من روی قرقیزستان و استرالیا بود. ما پله به پله پیش می‌رویم. هنوز فرصت نکرده‌ام بازی سه‌شنبه را آنالیز کنم. بازی سختی خواهد بود و شرایط خاص خودش را خواهد داشت.»

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر