جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93278 / تاریخ انتشار : 1397/11/5 22:21
|
بازی سه‌شنبه را از دست ندهید

امارات – قطر: نیمه‌نهایی خونین!

امارات – قطر: نیمه‌نهایی خونین!

نتایج بازی‌های یک چهارم  جام ملت‌های آسیا غیرمنتظره بود و قطر و امارات به ترتیب با پیروزی مقابل کره جنوبی و استرالیا توانستند به نیمه‌نهایی برسند. این دو تیم سه‌شنبه جدالی خواهند داشت که علاوه بر حساسیت‌های ورزشی، حاشیه‌های سیاسی زیادی هم دارد.

قطر که در ماه‌های اخیر از سوی عربستان، امارات و بحرین بایکوت شده، تحت فشار زیادی وارد تورنمنت شد. تعدادی از خبرنگاران این کشور اجازه حضور در مسابقات را پیدا نکردند و در بازی‌های اخیر این تیم هم خبری از هواداران نبوده، چرا که قطری‌ها به خاطر قطع روابط دیپلماتیک اجازه سفر به امارات را ندارند.

با این حال قطر توانست نتایجی رویایی بگیرد و با پنج برد و بدون گل خورده به نیمه‌نهایی رسیده. این تیم در مرحله گروهی جدالی حیثیتی با عربستان داشت که از آن به عنوان سیاسی‌ترین بازی جام نام برده شد. قطر موفق شد این بازی را دو بر صفر ببرد و به عنوان سرگروه صعود کند.

قطر حالا برای رسیدن به فینال باید با یکی دیگر از دشمنان منطقه‌ای‌اش روبرو شود. امارات که تا چند ماه پیش کشور دوست و برادر قطر بود، حالا روابطش را کاملا قطع کرده و همین حساسیت این بازی را خیلی بالا می‌برد.

---

سه‌شنبه فضای ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی کاملا در اختیار هواداران اماراتی خواهد بود و قطر یک بار دیگر در حضور تماشاگران معدودی باید به میدان برود. با این حال قطر درون زمین کیفیت به مراتب بالاتری از امارات به نمایش گذاشته و بخت اول پیروزی در این دیدار خواهد بود.

اگر بازی نیمه‌نهایی بین ایران و ژاپن، بین دو تیم پرافتخار آسیاست، بازی امارات و قطر را می‌توان نیمه‌نهایی خونین نامید که بازیکنان برای غلبه بر حریف و رسیدن به فینال از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

 

 

captcha
نظرات شما | 4 نظر
kamal
1397/11/7 - 02:14
Iranyhaye ke mitavanand va moghimeh emarat nistant beravand va Quatar ra tashvigh konand, iran mitavanad barayeh in kar az Quataryha pool begirad
rateup 0
 ratedown 0
ناشناس
1397/11/6 - 12:10
فوتبال ناجوانمردانه امارات به تف هم نمی ارزد
rateup 1
 ratedown 0
ناشناس
1397/11/6 - 12:08
قطر به امید خداپوزه امارات کودک کش رابه خاک سیاه خواهد مالید انشاءالله
rateup 2
 ratedown 2
تندرو
1397/11/8 - 22:26
خخخخخخخخ
rateup 0
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر