جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93274 / تاریخ انتشار : 1397/11/5 21:31
|

دومین حذف شده بزرگ روز / خودکشی استرالیا در العین

امارات، میزبان جام ملت‌های آسیا با تک گل نیمه دوم علی مبخوت توانست استرالیا، مدافع عنوان قهرمانی را کنار بزند و به نیمه‌نهایی صعود کند. این اولین برد تاریخ امارات مقابل استرالیاست که در پنج مصاف قبلی نتوانسته بود به پیروزی برسد.

امارات در چهار بازی قبلی نتوانسته بود انتظارات را برآورده کند و به لطف قرعه خوب و اتفاقات به یک چهارم نهایی رسیده بود. در این بازی هم بخت یاز میزبان بود و پاس به عقب مرگبار دگنک، مدافع میانی استرالیا به مبخوت بهترین گلزن امارات را در موقعیت تک به تک قرار داد تا در دقیقه 68 به راحتی گل صعود را وارد دروازه مت رایان کند.

پیش از این گل دو تیم بازی نزدیکی داشتند، با این حال استرالیا فرصت‌های بهتری داشت که با بی‌دقتی بازیکنانش از دست داد. گراهام آرنولد در دقیقه 60 متیو لکی، گلزن مشهورش را که تازه به شرایط بازی رسیده به زمین فرستاد. مهاجم هرتا لحظاتی بعد زمینه‌ساز گل تیمش شد، ولی بازبینی ویدیویی نشان داد که او در لحظه صدور گل در موقعیت آفساید قرار داشت. این آفساید میلیمتری امارات را در بازی نگه داشت و دقایقی بعد توانست به گل پیروزی برسد.

---

استرالیا بعد از این گل فشار را بیشتر کرد، ولی بازیکنان این تیم همچنان در زدن ضربات آخر دقت نداشتند. آرنولد برای فرار از حذف مابیل و نابوت را هم به زمین فرستاد، ولی نتوانست راهی برای عبور از دفاع امارات که نسبت به بازی قبل مقابل قرقیزستان عملکرد بهتری داشت، پیدا کند. بعد از کره جنوبی، استرالیا دومین حذف شده بزرگ بازی‌های جمعه است؛ شکستی که نتیجه اشتباه مرگبار دگنک بود تا شایستگی امارات. استرالیا در العین خودکشی کرد.

بیشتر بخوانید:

 

captcha
تازه ها
بیشتر