ورزش ایران / شناسه خبر: 93258 / تاریخ انتشار : 1397/11/5 16:55
|

پایان جام تختی با جنجال داوری

سی و نهمین دوره مسابقات کشتی فرنگی جام تختی در سالن سروندی اندیمشک با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید.

سی و نهمین دوره مسابقات کشتی فرنگی جام تختی در سالن سروندی اندیمشک با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید. در این مسابقات که با حضور کشتی گیران 10 کشور خارجی برگزار شد، در وزن 55 کیلوگرم مصیب اکبری با غلبه بر رضا خدری به‌عنوان قهرمانی رسید.
در وزن 60 کیلوگرم مدال طلا به مهرداد مردانی رسید و علیرضا نجاتی هم نقره را به نام خودش زد.
در وزن 63 کیلوگرم نیز مسابقه فینال بین محمد نوربخش و سامان عبدولی برگزار شد که سامان در مقابل چشمان همشهری‌هایش در یک مسابقه جنجالی و پر حاشیه 3 بر 2 برابر محمد نوربخش شکست خورد.
بعد از این مسابقه سعید عبدولی به نزد داور مسابقه رفت و به شدت به قضاوت داور مسابقه اعتراض کرد. موضوعی که حالا دیگر در کشتی چیز عجیبی نیست چرا که هر گاه در یک سوی مسابقه برادران عبدولی حضور داشته باشند، حتما آن مسابقه جنجالی می‌شود.
بعد از سعید، حسین اسفندیاری هم به سمت داور رفت تا به عملکرد او اعتراض کند. این دو نفر معتقد بودند که داور مسابقه باید در تایم دوم به محمد نوربخش اخطار می‌داد.
در وزن 67 کیلوگرم محمد الیاسی مقابل بهرام معروف‌خانی قرار گرفت و در یک مسابقه تماشایی الیاسی موفق شد 3 بر 2 بهرام خانی جوان را شکست بدهد و مدال طلا را به دست بیاورد.
در فینال وزن 72 کیلوگرم هم محمدرضا گرایی به مصاف آزاد علی‌اف از آذربایجان رفت که در کمتر از 13 ثانیه توانست به مدال طلا برسد.
در فینال وزن 77 کیلوگرم دیگر گرایی کشتی فرنگی یعنی محمدعلی گرایی به مصاف رسول گرمسیری رفت و در رقابتی برتر 5 بر صفر گرمسیری را شکست داد تا او هم مانند برادر کوچکترش به مدال طلا برسد.
در وزن 82 کیلوگرم هم عباس مهدی‌زاده و جمال اسماعیلی مسابقه فینال را برگزار کردند. مسابقه‌ای که با برتری اسماعیلی به پایان رسید.
مدال طلای وزن 87 کیلوگرم هم به یوسف قادریان رسید که در فینال 5 بر 4 مهدی فلاح را شکست داد.
در فینال وزن 97 کیلوگرم حسن آریایی‌نژاد با اشتباه داور در خاک گابریل آلخاندروی کوبایی نشست و در کمتر از یک دقیقه 10 بر صفر بازنده شد.
در وزن 130 کیلوگرم اسکار پینوهیننز دارنده دو مدال برنز جهان مقابل شهاب قوره‌جیلی قرار گرفت که در پایان شهاب 3 بر یک در این مسابقه شکست خورد تا کوبا به دومین مدال طلای خود در این دوره دست پیدا کند.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر