فوتبال ایران / شناسه خبر: 93252 / تاریخ انتشار : 1397/11/5 16:43
|

نیم فصل دوم لیگ یک همیشه اعتراض‌های زیادی از سوی تیم‌ها به دنبال داشت. در سال‌های گذشته بحث جادوگر و دوپینگ به سوژه اصلی تیم‌ها نسبت به یکدیگر تبدیل شده بود اما این فصل ظاهرا مسائل دیگری مثل اشتباهات داوری و بی‌توجهی باشگاه‌ها، سوژه اصلی اعتراض‌هاست. این اعتراض‌ها البته معمولا از سوی تیم‌هایی صورت می‌گیرد که بازنده هستند یا به هدف خود نرسیدند. این در حالی است که فقط 2، 3 هفته از نیم فصل دوم گذشته است و به نظر می‌رسید شروع اعتراض‌ها خیلی زود انجام شده. به هر حال از این هفته شاهد اعتراض تیم‌های بازنده هستیم که اکثر آنها به داوری‌ها ایراد گرفتند. چند نمونه از اعتراض‌ها به این شرح است:

اکبر میثاقیان سرمربی خونه به خونه بابل: «مقصر بازی با فجر، داور بازی بود. اصلا نه بازیکنان ما و نه بازیکنان حریف و نه تماشاگران بی‌احترامی نکردند. بروید فیلم بازی را به کارشناسان نشان دهید، واقعا داور در حد این بازی بود؟ البته داوران معمولا در شهر تیم میزبان تحت تاثیر قرار می‌گیرند. در چند صحنه بازیکنان فجر خود را درون محوطه ما زمین انداختند که با جوسازی کادر فنی تیم حریف داور را مجاب به گرفتن پنالتی عجیب برای فجرسپاسی کرد. داور این بازی جوان است،‌ مقصر اصلی این جنجال‌ها داور است.»

داود مهابادی سرمربی فجرسپاسی شیراز: «داور ٥ دقیقه قبل از خطای پنالتی از یک خطای آاشکار و محرز پنالتی روی مهاجم تیم ما (بابا محمدی) چشم‌پوشی کرد و اگر تیمی از داوری ضرر کرده باشد قطعا تیم ما بوده. به نظر بنده اگر آن خطا گرفته می‌شد شاید این همه تنش بوجود نمی‌آمد.»

میشو کرستوویچ سرمربی مس رفسنجان: «ملوان با کمک تماشاگرانش و برخی تصمیمات داوری توانست به پیروزی برسد و ۲ گل به ما زدند. متأسفانه من عادت ندارم خیلی در مورد داوری صحبت کنم، این دومین بازی خارج از خانه ما بود که داور تحت تاثیر تماشاگرانش قرار گرفت. ملوان یک شهر فوتبالی و تماشاگران خوبی دارد. شاید برای چنین بازی‌های حساسی باید تیم قوی‌تری انتخاب شود. داور در برخی از صحنه‌ها با تأخیر سوت می‌زد که این جالب نیست، اتفاقات زشت دیگری هم رخ داده.»

فرهاد کاظمی سرمربی استقلال جنوب تهران: «70 درصد فوتبال و تیم در بیرون از زمین است. اگر باشگاه بی‌سر و ته باشد، کارمان سخت می‌شود و وعده و وعیدها باید در زمان معین‌ شده، عملی شود. تیم ما تا الان 40 درصد پول گرفته و صدای هیچکس درنیامده. این در حالی است که بازیکنان ما می‌توانستند طبق مقررات و آیین‌نامه با این درصد دریافتی از تیم جدا شوند، ضمن اینکه تعدادی از آنها هم از لیگ برتر پیشنهاد داشتند اما دست‌‌شان درد نکند که در تیم ماندند. بچه‌های ما مردانه می‌جنگند اما در فوتبال همه چیز داخل زمین است. یک تیم برای موفقیت باید حمایت شود.»

250-9

captcha
تازه ها
بیشتر