فوتبال ایران / شناسه خبر: 93244 / تاریخ انتشار : 1397/11/5 16:27
|
عیسی‌زاده متهم به کارشکنی علیه صنعت‌نفت شد

افشاگری عجیب کرار بعد از جدایی / نفت آبادان تکذیب کرد

سمیرا شیرمردی/ کرار جاسم که به تازگی رسما از باشگاه صنعت‌نفت آبادان جدا شد و به الشرطه عراق پیوست، بعد از این اتفاق دست به افشاگری زد و علیه مدیریت باشگاه مسائلی را عنوان کرد که باعث ناراحتی هواداران صنعت‌نفت آبادان شد. کرار در متنی کوتاه خطاب به هواداران صنعت‌نفت آبادان گفت که علی عیسی‌زاده نمی‌خواهد تیم موفق باشد. همین یک جمله که عصبانیت هواداران باشگاه صنعت‌نفت آبادان را به دنبال داشت، باعث واکنش باشگاه شد. به این ترتیب باشگاه صنعت‌نفت آبادان هم کرار را به دروغگویی متهم کرد و نوشت این صحبت‌ها با قصد و نیت خاصی انجام شده. با این تکذیبه، چیزی از عصبانیت هواداران کم نشد و باید دید آنها چه واکنشی به عملکرد عیسی‌زاده خواهند داشت.

 

جاسم کرار این فصل شرایط عجیبی برای صنعت‌نفت آبادان به وجود آورد. او زمانی که هنوز فصل هفدهم تمام نشده بود، قرارداد رسمی با تیم زردپوش آبادانی بست تا یک فصل دیگر در این تیم حضور داشته باشد. هنوز مدت زیادی از لیگ هجدهم شروع نشده بود که خبر رسید جاسم کرار قهر کرده و در تمرینات صنعت‌نفت آبادان حضور پیدا نمی‌کند. این مساله در ابتدا تکذیب شد اما بعد از آن، غیبت‌های پیاپی کرار نشان می‌داد همه چیز جدی است. کرار با بالا رفتن نرخ دلار نسبت به قرارداد ریالی‌اش معترض بود و از باشگاه صنعت‌نفت آبادان خواست، این مبلغ را تغییر دهد.

در این مورد شاید حق با کرار باشد اما وقتی قراردادی به این صورت بسته شد، باشگاه صنعت‌نفت آبادان می‌توانست طبق همان، کار را پیش ببرد چون 2 طرف آن را امضا و ثبت کرده بودند. به هر حال باشگاه صنعت‌نفت آبادان برای اینکه جاسم کرار با تمرکز کامل در خدمت تیم باشد، این قرارداد را تغییر داد و آنطور که کرار خواست، نوشتند. با این تغییر، ظاهرا یک بند هم در قرارداد این هافبک عراقی آمده بود، مبنی بر اینکه اگر خواست جدا شود و به تیم دیگری برود، باید مبلغ 200 هزار دلار به باشگاه صنعت‌نفت آبادان بپردازد. همین بند قرارداد هم باعث شد کرار خیلی راحت با تیم‌های خواهانش مذاکره کند. او در ابتدا با تیم النجف عراق وارد مذاکره شد و حتی ظاهرا هم به توافق رسید اما به یک باره سر از الشرطه عراق درآورد. مساله‌ای که حتی باعث اعتراض و عصبانیت مسئولان باشگاه النجف هم شد.

اگرچه این مساله عصبانیت مسئولان باشگاه النجف و البته هواداران صنعت‌نفت آبادان را به دنبال داشت اما هیچ واکنشی از سوی مسئولان باشگاه آبادانی ندیدیم. به هر حال کرار به خاطر اینکه هواداران زردپوش جنوبی ناراحت نباشند، به آنها گفت این قرارداد برای فصل بعد است و تا پایان این فصل در خدمت صنعت‌نفت آبادان خواهد بود. این مساله زمان زیادی نگذشته بود که خبر رسید جاسم کرار قرار است در نیم فصل رسما از صنعت‌نفت آبادان جدا شود. این اتفاق هم خیلی زود افتاد. کرار طبق بندی که در قراردادش داشت، با پرداخت مبلغی به باشگاه صنعت‌نفت آبادان، به راحتی از این تیم جدا شد و به الشرطه عراق پیوست. با این اتفاق، شاید خیلی‌ها فکر می‌کردند جاسم کرار از آن پس به تعریف و تمجید از مسئولان باشگاه صنعت‌نفت آبادان بپردازد که با او همراهی کردند اما ظاهرا اینچنین نبود و او پس از جدایی از صنعت‌نفت آبادان دست به افشاگری زد.

جاسم کرار در ابتدا با تعریف و تشکر از هواداران صنعت‌نفت آبادان که آنها را بهترین هواداران در دنیا معرفی کرد، خطاب به آنها گفت: «شما یک دشمن بزرگ در تیم دارید که اصلا دوست ندارد فوتبال آبادان به روزهای خوبش برگردد. تنها کسی که کارشکنی می‌کند و جز پول هیچ چیزی برایش مهم نیست شخصی است به نام علی عیسی‌زاده مدیرعامل باشگاه. او می‌خواهد فوتبالی در آبادان وجود نداشته باشد. او بازیکنان برزیلی را فراری داد و به آنها گفت آبادان به درد شما نمی‌خورد و از اینجا بروید.»

این متن در بین هواداران صنعت‌نفت آبادان دست به دست چرخید و عصبانیت آنها را بیشتر از قبل کرد. هواداران صنعت‌نفت آبادان قبلا هم از دست عیسی‌زاده شاکی بودند و این مساله را، حتی به امام جمعه آبادان هم انتقال دادند تا بلکه تغییر مدیریتی صورت بگیرد اما این اتفاق نیفتاد و قرار بود به تیم آرامش بدهند تا بلکه شرایط بهتر شود.

هواداران صنعت‌نفت آبادان هم سکوت کردند که ناگهان این اتفاقات افتاد. با این شرایط، کانال تلگرامی باشگاه صنعت‌نفت آبادان هم خیلی زود دست به کار شد و به تکذیب یک سری مسائل و البته افشای قرارداد کرار با این باشگاه پرداخت. در بخشی از این پست آمده: «کرار جاسم که تا نیم فصل اول لیگ ‌برتر افتخار پوشیدن لباس باشگاه بزرگ صنعت‌نفت آبادان را داشت، با انتشار مطالبی سراسر کذب، اقدام به تخریب اذهان و افکار هواداران و عاشقان این باشگاه کرد که به منظور شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی، برخی توضیحات و اسناد مرتبط با آن تهمت‌ها ارائه می‌شود: ۱-آقای کرار جاسم در تاریخ ۲۸ مرداد ۹۷ مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان بابت قسط اول قرارداد خود دریافت کرد و همچنین پس از انجام هر مسابقه مبلغ ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت کرده‌اند. در حالی که ایشان به دروغ عنوان کرده‌اند در این فصل ریالی نگرفته‌اند. ۲- ایشان در نیم فصل مسابقات با مراجعه به باشگاه و با بیان اینکه دچار مشکلات شخصی شده‌ام و درگیر برخی مسائل حقوقی و قانونی در کشور عراق هستم امکان حضور در ایران را ندارم و خواهان اخذ رضایت‌نامه یا همان فسخ قرارداد هستم. در حالی که بلافاصله پس از فسخ با باشگاه الشرطه عراق قرارداد رسمی امضا کرد که این موضوع شائبه‌هایی را بوجود آورده است. ۳- دریافت مبلغی به عنوان حق فسخ قرارداد یا همان دریافت رضایت‌نامه امری طبیعی در فوتبال است که مسئولان باشگاه صنعت‌نفت آبادان با در نظر گرفتن سوابق فنی ایشان در باشگاه، مبلغی را با او توافق کردنئد. دریافت مبلغ رضایت‌نامه جهت فسخ قرارداد از حقوق باشگاه است و مسئولان نمی‌توانستند از آن گذشت کنند که این مسأله در توافقنامه مربوط به فسخ قرارداد کاملا مشخص است.»

البته این پست تلگرامی، علاوه بر اسنادی که مربوط به قرارداد کرار بود، یک پی‌نوشت کوتاه هم داشت: «وقتی کسی در مورد مسائل مالی که دارای اسناد و مدارک قانونی و بانکی هستند اینگونه دورغگویی می‌کند به راحتی می‌توان به درستی یا کذب بودن سایر مطالب عنوان شده و قصد و نیت بیان آن‌ها پی برد.»

با وجود توضیحاتی که باشگاه صنعت‌نفت آبادان در مورد جدایی جاسم کرار و البته صحبت‌های جنجال‌برانگیز این هافبک عراقی داشت اما به نظر نمی‌رسد چیزی از عصبانیت هواداران آبادانی کم شده باشد و باید دید در نهایت چه اتفاقاتی می‌افتد. آیا مدیریت باشگاه تغییر می‌کند یا نه؟ و اینکه چرا صنعت‌نفت آبادان تا الان نتوانست بازیکنی را برای نیم فصل دوم جذب کند؟

9-1

captcha
تازه ها
بیشتر