فوتبال ایران / شناسه خبر: 93239 / تاریخ انتشار : 1397/11/5 15:12
|
اذعان چشم بادامی‌ها به ۶ سال عقب ماندگی از فوتبال ایران

ژاپنی‌ها: ایران شبیه یک تیم متوسط اروپایی

ما درایران فوتبال‌مان را در چه سطحی می‌بینیم؟ آیا تا کنون کارشناسان فوتبال ایران، جرات به خرج داده‌اند وتیم ملی را درسطح تیم های درجه دوی اروپا خوانده‌اند؟

حسرت ژاپنی‌ها از موقعیت امروز فوتبال ایران

تصویری که کارشناسان فوتبال ژاپن ازموقعیت کنونی تیم ملی فوتبال ایران دارند بسیارجالب توجه است. کارشناسان فوتبال ژاپن درآستانه تقابل با تیم ملی فوتبال ایران درمرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا به تشریح اوضاع تیم ملی ایران پرداخته اند وتحلیلی ارائه کرده اند که شاید ما درایران چنین برداشتی ازفوتبال مان نداشته باشیم و یا اگرهم داریم بسیارکمرنگ ومحدود است. کارشناس سایت SPORTMANIA1 ژاپن، تیم ملی فوتبال ایران را قدرتمندترین تیم قاره آسیا می‌داند و می‌نویسد:«ایران تیمی است که رتبه 29 رنکینگ فیفا را به خود اختصاص داده و ژاپن در رده 50 است. این رتبه‌بندی نشان دهنده برتری ایران برابر ژاپن است.»

کارشناس فوتبال ژاپن به 6 سال عقب ماندگی فوتبال این کشوردررده ملی دربرابرایران اشاره کرده و نوشته:« ژاپن آخرین بار در سال 2012 میلادی بالاتراز ایران در رنکینگ فیفا قرار داشت اما از آن زمان تاکنون که 6 سال می‌گذرد که پایین‌تر از ایران است. ایران سابقه 13 دوره حضور در جام ملت‌های آسیا را نیز داد که 3 عنوان قهرمانی متوالی در سال‌های 1968 تا 1976 میلادی به دست آورد. هر چند ژاپن نتایج بهتری در جام‌های جهانی کسب کرده اما به نظر می‌رسد سطح فنی ایران به اندازه کافی بالاتر از ژاپن است که برای اثبات آن می‌توانیم رنکینگ فیفا را ملاک قرار دهیم. ایران را قدرتمندترین تیم قاره آسیا می‌دانند و نامزد نخست قهرمانی جام ملت‌های 2019 است.»

ما درایران فوتبال مان را در چه سطحی می‌بینیم؟ آیا تا کنون کارشناسان فوتبال ایران، جرات به خرج داده‌اند وتیم ملی را درسطح تیم های درجه دوی اروپا خوانده‌اند؟ شاید به تعداد انگشتان یک دست هم چنین تحلیل هایی نشنیده باشیم اما ژاپنی ها اعتقاد دارند فوتبال ایران به سطح تیم های اروپایی رسیده است! آن ها نوشته اند:« ویژگی تیم ملی فوتبال ایران تاکتیک‌پذیری منعطف و سازماندهی در بازی است. به ویژه تاکتیک دفاعی این تیم پیچیده است. می‌توانند از بازی تحت‌فشار اندک و ایجاد بلوک امن استفاده کنند. تاکتیک خود را نیز بر اساس بازی حریف انتخاب می‌کنند. گفته می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی دارای قدرت متوسطی است. این دلایلی نشان می‌دهند که چرا ایران این‌قدر قدرتمند است.»

1

 

captcha
نظرات شما | 2 نظر
محمد
1397/11/9 - 02:07
آره دیدیم که برترین تیم آسیا هستیم و ژاپنی ها راست میگویند.اگه بخوایم صادقانه بگیم شکست ما مقابل ژاپن حتمی بود.دقت کنید به بازی ما در مقابل چین و عمان،ما حتی یک گل درست هم نزدیم.منظورم گل به شیوه ی بازی سازی هست.همش پنالتی و یا سوتی مدافعان حریف.در ژاپن نه مدافعان سوتی میدهند نه پنالتی.و نتیجه تیمی هست که نمیتواند گل بزند.دیدید که.این تیم نیاز به بازی ساز داره و واقعا تیم ضعیفیه.
rateup 8
 ratedown 0
ناشناس
1397/11/6 - 12:03
کارشناسان مازیادی شکست نفسی میکنند
rateup 2
 ratedown 1
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر