ورزش ایران / شناسه خبر: 93187 / تاریخ انتشار : 1397/11/3 17:45
|
توافق احسان و فدراسیون دوومیدانی، معطل واحد پول

ماهیانه ۱۵ هزار دلار، آخرین خواسته حدادی

در این مدت رقم‌های متفاوتی مطرح شده. از در خواست ماهیانه 23 هزار دلار تا همان 100 میلیون تومانی که فدراسیون می گوید؛ اما آخرین خواسته و پیشنهاد قهرمان پرتاب دیسک آسیا، 15 هزار دلار برای هر ماه است.

ناتوانی ورزشی ها در برقراری ارتباط

این روزها و با شرایطی که در کشور وجود دارد، دلار و نواساناتی که در قیمتش وجود دارد، تاثیر مستقیم در خیلی از بخش‌ها دارد؛ حتی توافقاتی که خیلی ساده می‌توان آنها را رقم زد اما موانعی دارند. البته این موانع در ورزش بیشتر به چشم می‌ایند چراکه اتفاق‌های ورزش ملموس تر است و چهره‌های این حوزه بیشتر مقابل چشم مردم قرار دارند. یکی ازاین چهره‌ها احسان حدادی است و یکی از توافقاتی که معطل مانده، نوسانات قیمت دلار است. عاملی که باعث شده نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن و فدراسیون دوومیدانی نتوانند بر سر یک رقم برای آماده سازی جهت حضور در المپیک توکیو به توافق برسند.

آزاده پیراکوه – با وجود گذشت چند ماه از بازی‌های آسیایی، احسان حدادی و فدراسیون دوومیدانی نتوانسته‌اند برای ادامه همکاری به توافق برسند و این یکی از عجایب ورزش ایران است تا جاییکه پای رییس کمیته ملی المپیک به موضوع باز شده است. در حالیکه رییس کمیته باید به دنبال مسائل کلان ورزش باشد، ضعف مدیریتی در فدراسیون دوومیدانی در مسیر توافق با یک ورزشکار، کار را به جایی رسانده که رضا صالحی امیری، کار را به دست گرفته تا شاید بتواند برای حل این مشکل راه حلی پیدا کند. چند دیدار جداگانه با طرفین این موضع ( رییس فدراسیون به همراه تیمورغیاثی و احسان حدادی) برگزار شده و یک جلسه مشترک هم ترتیب داده شده است اما هنوز توافق نهایی صورت نگرفته است.

طولانی شدن این پروسه قبل از هر چیزی این سوال را به ذهن می‌رساند که چرا باید برنامه ریزی برای یک ورزشکار تا این حد پیچیده باشد اما کسانیکه امروز کنار مجید کیهانی حضور دارند، این نکته را یادآوری می کنند که وضعیت امروز،  نتیجه ورزشکارسالاری و زیاده خواهی قهرمانان است؛ در حالیکه می‌توان از زاویه دیگر هم به این موضوع نگاه کرد. در اینکه برخی چهره‌های ورزشی، خواسته‌هایی فراتر از توان مالی ورزش کشور دارند، تردیدی نیست اما بحث اصلی در این مورد، ناتوانی در مدیریت یک رابطه است و البته عاملی که باعث طولانی شدن این اختلاف شده است. جالب است که در این رابطه یک جمله کلیدی از زبان حدادی شنیده می‌شود؛ اینکه چرا هیچ وقت او و رییس فدراسیون، بدون حضور افرادی دیگر، با هم صحبت نکرده‌اند؟ آیا تعامل رییس فدراسیون و ورزشکار، بدون حضور برخی چهره‌ها که یکی دو نفرشان خیلی هم دل خوشی از چهره‌های دوومیدانی ندارند، نتیج بهتری در پی نداشت؟

---

ماهیانه 15 هزار دلار، خواسته حدادی

گویا بعد از نشست مشترکی که حدود دو هفته قبل برگزار شد، احسان حدادی چند روز قبل دیدار دیگری هم با رییس کمیته ملی المپیک داشته و برخی موارد را مطرح کرده اما هنوز مشخص نیست که قرار است چه اتفاقی بیفتد.

موضع اختصاص 100 میلیون تومان به احسان حدادی برای برنامه‌ریزی تمریناتش و پوشش همه هزینه‌ها، در یک ماه اخیر حرف و حدیث‌های زیادی ایجاد کرد و حتی هجمه‌هایی را علیه حدادی ایجاد کرد اما وقتی بازهم توافق حاصل نمی‌شود، این سوال پیش می‌آید که مشکل از کجاست؟

فدراسیون می‌گوید با کمک کمیته ملی المپیک، ماهیانه 100 میلیون تومان در اختیار احسان قرار می‌گیرد و او باید هزینه جذب مربی، هزینه‌های اردو و ... را پرداخت کند و با هر مربی می‌خواهد قرارداد بندد اما احسان حرف دیگری می‌زند. او می‌گوید با توجه به نوسانات ارز، هیچ کسی نمی‌تواند نسبت به آینده با اطمینان حرف بزند و او نمی‌تواند روی پولی که با واحد " ریال" به او می‌دهند، برنامه ریزی کند.

در این مدت رقم‌های متفاوتی مطرح شده. از در خواست ماهیانه 23 هزار دلار گرفته تا همان 100 میلیون تومانی که فدراسیون می گوید؛ اما آخرین خواسته و پیشنهاد قهرمان پرتاب دیسک آسیا، 15 هزار دلار برای هر ماه است و حالا باید دید با این رقم موافقت می‌شود یا خیر؟ تاکید روی پرداخت مبلغ به صورت دلار است، چراکه مشخص نیست تا چند ماه آینده چه اتفاقی برای قیمت دلار می افتد

در اینکه موافقت با این مبلغ درست است یا خیر، و اینکه با این پول میشه چه کارهایی کرد، حتما بحث‌های زیادی مطرح می‌شود اما نکته‌ای که وجود دارد، احسان در کنار ارائه این خواسته، قولی هم داده و اینکه به احتمال 80 درصد در المپیک 2020 روی سکو می‌رود.

با این شرایط باید دید در همین یکی دو روز پیش رو چه اتفاقی می‌افتد و آیا توافقی حاصل می‌شود یا خیر؟

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر