فوتبال ایران / شناسه خبر: 93174 / تاریخ انتشار : 1397/11/3 18:36
|
کناره‌گیری خریدار و شروع دوباره مشکلات

داستان پدیده: فروشنده تعلل کرد، خریدار جا زد

اکبر منتشلو / پدیده مشهد از نخستین روزهای حضورش در لیگ برتر، همواره با مشکلات مالی حادی روبرو بوده و هیچ گاه نتوانسته با خیال راحت یک فصل از رقابت ها بدون مشکلات مالی ودغدغه های جانبی پشت سربگذارد. با این وجود این تیم با حمایت هواداران مشهدی توانسته خود را به پای ثابت رقابت های لیگ برتر تبدیل کند و حضور چند ساله این تیم در رقابت های لیگ برتر، تجربه گرانبهایی است که پدیده به سختی به دست آورده است. در طول سالهای گذشته و بخصوص یکی دو سال اخیر شاهد بودیم که این تیم با کسر امتیاز مواجه شد و جایگاهش را در لیگ برتر از دست داد.در لیگ هفدهم در حالی که با اختلاف خوبی از دیگر رقبا، در پایان نیم فصل اول این رقابت ها در بالای جدول حضور داشت به خاطر مشکلات مالی و عدم پرداخت تعهدات مالی اش به بازیکنان به کسر امتیاز محکوم شد و تا پایان فصل نتوانست قدعلم کند. در نهایت با تلاش بازیکنان و حمایت مردم پدیده بازهم در لیگ برتر ماندگار شد. این تیم با حمایت حداقلی مسئولان شهری مشهد لیگ هیجدهم را آغاز کرد، اما همان حمایت حداقلی کافی بود تا این تیم باردیگر به صدر جدول رقابت های لیگ برتر برسد.در حالی که تیم های باسابقه و امکانات خوب مثل پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و ... در لیگ برتر با هزینه های بسیار زیاد حضور داشتند، اما پدیده با هدایت یحیی گل محمدی توانست هفته ها صدر جدول رده بندی را از آن خود کند. اما باز هم زخم قدیمی عود کرد و پدیده که می توانست نیم فصل اول را با قهرمانی به پایان برسد، باز هم گرفتار مسائل مالی شد. از یک طرف مطالبات بازیکنان پرداخت نشده بود و از طرف دیگر باز هم حرف از کسر امتیاز این تیم بودکه تاثیرات این دو موضوع خیلی زود خودش را نشان داد و پدیده صدر جدول از دست دادو البته درادامه کادر فنی پدیده هم تصمیم به کناره گیری گرفت.درهمین روزها بود که موضوع واگذاری پدیده به مالک جدید مطرح شد و البته با حمایت مسئولان ارشد استان روبرو شد. این حمایت باعث شد تا تنها خریدار پدیده کارش را خیلی زود در این تیم شروع کند.

شرکت شهر خودرو پا پیش گذاشت تا پدیده را یک بار دیگر از بحران نجات دهد. بر همین اساس مالک این شرکت یعنی فرهاد حمیداوی در ابتدای حضورش در باشگاه پدیده با پرداخت بدهی سوبا بازیکن خارجی فصل گذشته پدیده و دور شدن خطر ۶ امتیاز از این باشگاه و تدارک اردوی خارجی برای پدیده و بازگرداندن گل محمدی به تمرینات، ناجی این تیم لقب گرفت. اینها بخشی از کارهای بودکه مالک جدید خیلی زود در پدیده به سامان رساند و هواداران پدیده را برای نیم فصل دوم امیدوارتر کرد.

یحیی گل محمدی باز بازگشت دوباره به تیم و مساعد دیدن اوضاع و حمایت های جدی مالک جدید، لیست بازیکنانش را به مالک جدید داد تا در نیم فصل دوم بتواند انتظارات مالک جدید را بهتر از گذشته برآورده کند. اینها همه اتفاقات خوبی بودند که در تعطیلات نیم فصل برای پدیده رخ داد. اما متاسفانه انگار این روزها هم مثل همیشه برای پدیده موقتی بود و به دنبال تعلل شرکت پدیده مادر در امضای نهایی انتقال مالکیت این باشگاه ، خرید بازیکنان جدید برای این تیم در بن بست قرار گرفته است. یحیی گل محمدی سرمربی تیم پدیده شهر خودرو چند روز قبل لیست بازیکنان جدیدی را که قصد دارد به خدمت بگیرد به مدیران باشگاه ارایه کرده است اما حالا به دلیل مشکل مالکیتی این باشگاه و دور شدن فرهاد حمیداوی مدیرعامل شرکت شهر خودرو، خریدهای او احتمالا انجام نخواهد شد.

با این شرایط باید بگوییم نه تنها یحیی گل محمدی در راه خرید بازیکنان جدید تیمش به مشکل خورده است بلکه از حالا به بعد بازهم باید منتظر شرایط بحرانی پدیده در دور برگشت لیگ برتر ، همچون نیم فصل اول باشیم. شرایط سختی که برای برون رفت از آن امام جمعه مشهد و استانداری خراسان رضوی هم تاکید کرده بودند و حتی ستاد تدبیر مصوبه آن را هم امضا کرده بود ، اما حالا گویا مدیران شرکت پدیده مادر حاضر نیستند تا با وجود آن مصوبات بازهم مالکیت تیمی را که مشکلات فراوانی دارد و حالا برایش ناجی پیدا شده است را انتقال دهند.

هر چند هنوز به طور رسمی مالک جدید و یا شرکت پدیده مالک در این خصوص اظهارنظری نداشتند، اما به نظر می رسد با نزدیک شدن به شروع نیم فصل دوم رقابت ها و آغاز ماراتن سخت نیم فصل دوم و البته برآورده نشدن انتظارات گل محمدی در پدیده و درنهایت قطعی نشدن این انتقال، به نظر می رسد حتی اگر در روزهای آینده این مشکلات هم برطرف شود، به هر حال تاثیرات این تعلل و کوتاهی رادر پدیده خواهیم دید.

9

 

کلیدواژه
پدیده مشهد
captcha
تازه ها
بیشتر