فوتبال ایران / شناسه خبر: 93147 / تاریخ انتشار : 1397/11/3 14:03
|
وقتی ۹۰ درصد از پیش‌بینی‌ها درست از آب در می‌آید

ژاوی، پیشگوی بزرگ جام ملت‌ها

7 تیم از 8 تیم باقی‌مانده در جام در پایان مرحله یک هشتم نهایی، اول و دوم شدن این 7 تیم و نحوه صعودشان و تیم‌هایی که در این مرحله رو در روی یکدیگر ایستاده‌اند، مطابق با پیش‌بینی ژاوی هرناندز است.

ژاوی، پیشگوی بزرگ جام ملت‌ها

ژاوی هرناندز را می‌توان پیش‌گوی بزرگ جام ملت‌های آسیا 2019 – امارات معرفی کرد. وقتی پیش از رقابت‌ها، پیش‌بینی کامل خود از تیم‌های صعود کننده در هر مرحله را در برنامه تلویزیونی بیان کرد و حالا با رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی، پیش‌بینی‌های او یکی پس از دیگری درست از آب در آمده‌اند. آن روز شاید هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد روزی بتوان جدولی که او از تیم‌های صعود کننده ترسیم کرده را با واقعیتی که رخ می‌دهد، مطابقت داد. حالا اما بعد از درست بودن پیش‌گویی‌های ژاوی درباره صعود کنندگان به مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی، می‌توانیم جدول پیش‌بینی‌های او را مقابل خود قرار دهیم و ببینیم از اینجا به بعد کدام یک درست از آب در می‌آید؟

 

چهار روز مانده به آغاز جام ملت‌های آسیا، ژاوی هرناندز در یک برنامه تلویزیونی قطری حاضر شد و تیم‌های صعود کننده در هر مرحله و قهرمان جام را پیش‌بینی کرد. حالا که مرحله یک هشتم نهایی تمام شده و تیم‌های راه یافته به یک چهارم نهایی را با پیش‌بینی ژاوی مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم او 7 تیم از 8 تیم باقی‌مانده در جام در پایان مرحله یک هشتم نهایی را درست پیش‌بینی کرده. پیش‌بینی ژاوی از اول و دوم شدن این 7 تیم و نحوه صعودشان و تیم‌هایی که در این مرحله رو در روی یکدیگر ایستاده‌اند هم در کمال تعجب درست است. اتفاق جالبی که می‌تواند احتمال مطابقت نتایج باقی مسابقات با پیش‌بینی‌های او را جذاب کند.

از جمله پیش‌بینی‌های ژاوی که کاملاً درست از آب درآمده‌اند این بود که او گفته بود در   ژاپن با عربستان رو در رو می‌شود و در این مسابقه پیروز می‌شود. عراق و قطر به مصاف یکدیگر می‌روند و قطر برنده این بازی خواهد بود. استرالیا حریف ازبکستان می‌شود و این تیم را شکست می‌دهد.

---

او صعود ایران، امارات و کره‌جنوبی را هم به درستی پیش‌بینی کرده بود و تنها در پیش‌بینی حریفان این سه تیم اشتباه کرده بود. گفته بود ایران در یک هشتم نهایی با لبنان بازی می‌کند که در واقعیت عمان حریف ایران در این مرحله بود. براساس پیش بینی ژاوی کره جنوبی هم باید با عمان بازی می‌کرد که در واقعیت کره به مصاف بحرین رفت. حریف امارات هم بر اساس پیش‌بینی ژاوی یمن بود که در واقعیت قرقیزستان تیمی بود که مقابل امارات بازی کرد.

تنها مسابقه‌ای که از پایه نادرست پیش‌بینی شده بود، این بود که ژاوی پیش‌بینی کرده بود سوریه و بحرین با هم رو به رو می‌شوند و سوریه یکی از تیم‌های یک هشتم نهایی خواهد بود اما در واقع اردن رو در روی ویتنام قرار گرفت و ویتنام پیروز بازی شد.

---

با این حساب ژاوی 7 تیم از 8 تیم حاضر در مرحله یک چهارم نهایی را به درستی پیش‌بینی کرده و بعید نیست که پیش‌بینی‌های بعدی او هم با همین درصد بالا درست از آب درآید.

براساس پیش‌بینی ژاوی در این مرحله ایران، چین را شکست می‌دهد و به نیمه نهایی رقابت‌ها صعود می‌کند. درست است که او حریف ژاپن در این مرحله را سوریه پیش‌بینی کرده بود اما در نهایت گفته بود که این ژاپن است که حریف خود را در یک چهارم نهایی می‌برد و به نیمه نهایی می‌رسد تا ایران و ژاپن رقبای یکدیگر در نیمه نهایی باشند. ژاوی البته پیش‌بینی کرده که در نیمه نهایی ژاپن موفق به شکست ایران می‌شود و یک پای فینال خواهد بود.

از طرف دیگر مطابق با پیش‌بینی ژاوی، قطر در یک چهارم نهایی کره‌جنوبی را شکست می‌دهد و راهی نیمه نهایی جام ملت‌ها می‌شود. در بازی دیگر امارات و استرالیا به مصاف یکدیگر می‌روند و استرالیا تیم راه‌یافته به نیمه نهایی خواهد بود. در نیمه نهایی هم قطر، استرالیا را شکست می‌دهد تا در فینال به مصاف ژاپن برود. پیش‌بینی ژاوی از نتیجه بازی فینال هم با پیروزی و قهرمانی قطر در جام ملت‌های آسیا به پایان می‌رسید.

آن زمان که ژاوی در شبکه الکاس قطر حاضر شد و این پیش‌بینی از قول او روی ال‌سی‌دی استودیو نمایش داده شد، خیلی‌ها صرفاً به چشم یک پیش‌بینی کارشناسانه به آن نگاه می‌کردند. شاید حتی با کمی بدبینی می‌شد پیش‌بینی‌اش درباره قهرمانی قطر را تحت تأثیر حضورش در تیم السد و زندگی در قطر دانست. حالا اما درست بودن پیش‌بینی‌های او تا این مرحله از رقابت‌ها، نکته جالب و قابل توجهی است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

شاید قیاس بی‌رحمانه‌ای باشد اما برای تورنمنتی که برخلاف رقابت‌های جام جهانی، هیچ اختاپوس و لاک‌پشتی برای پیش‌بینی‌های دقیق بازی‌ها و داغ شدن تفریحات این چنینی ندارد، توجه به پیش‌گویی‌های ژاوی و درست بودن نزدیک به 90 درصد آن تا این مرحله از رقابت‌ها چندان خالی از لطف نیست.

البته که ژاوی نظراتش درباره تیم‌های صعودکننده از هر مرحله را با استناد به یکسری منطق‌ فوتبالی بیان کرده و همه این‌ها آن‌قدرها هم بی‌پایه و اساس نبوده است. همان منطقی که کارلوس کی‌روش را هم مجاب کرده که در تمام این مدت تنها از حضور تیمش در نیمه نهایی با اطمینان صحبت کند، نه قهرمانی!

 

 

 

2 – 1

 

captcha
نظرات شما | 5 نظر
محسن
1397/11/9 - 00:56
خودمم حدس میزدم که تیم ما با این روش بازی به مشکل بخوریم. تو این بازی ها پاسکاری کوتاه و بازی سازی نداشتیم.تاکتیک ما سانتر های بلند و اوت دستی بود.چیزی به اسم پاس در عمق یک و دو و فوتبال تک ضرب زیبا ندیدم.اخه چرا با وجود بازیکن های تکنیکی که داریم بزن زیرش بازی میکردیم؟
rateup 2
 ratedown 2
ناصر
1397/11/6 - 00:14
ژاوی عزیز ، گرچه شما پیش بینی کردین تیم امارات و ژاپن به مرحله نهایی جام میرسن ولی با تمام احترام به شما میگم شاید یک طرف جام امارات باشه ولی قطعا تیم بعدی تیم ملی ایرانه و در نهایت هم قهرمان امسال تیم ملی جمهوری اسلامی ایران است.
rateup 12
 ratedown 14
حسن
1397/11/7 - 19:09
تیم ایران قهرمانه بی بدیله نیازی به پیشگوئی نیست
rateup 9
 ratedown 13
همه
1397/11/8 - 19:07
دیدیم چطور قهرمان شد😂
rateup 13
 ratedown 0
مسلم
1397/11/9 - 01:50
خخخخخخخخخخخخخخخ چیشدایران
rateup 12
 ratedown 2
تازه ها
بیشتر