جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93138 / تاریخ انتشار : 1397/11/2 23:02
|

صعود قطر به لطف یک عراقی‌الاصل!

قطر با برد یک بر صفر مقابل عراق آخرین تیمی شد که به یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا می‌رسد. تک گل این بازی در دقیقه 62 توسط بسام الراوی از روی ضربه ایستگاهی زده شد. مدافع 21 ساله عراقی‌الاصل قطر موفق شد ضربه ایستگاهی را از روی دیوار دفاعی عراق وارد دروازه کند و تیمش را در این نبرد نزدیک به پیروزی برساند. بسام پسر هشام الراوی، بازیکن سابق تیم ملی عراق و متولد این کشور است، ولی برای تیم الدحیل قطر بازی می‌کند.

قطر در این بازی که ریتم بالایی داشت توانست بهتر شروع کند. اولین فرصت این تیم در دقیقه چهارم بود که ضربه عبدالکریم حسن به تیر افقی خورد. بعد از آن نوبت مهند علی، مهاجم جوان عراق بود که دو فرصت خوب را از دست داد. مصدومیت طارق همام در نیمه اول ضربه سختی به عراق بود و هافبک استقلال مجبور شد زمین را با چشمانی اشکبار ترک کند.

---

بعد از فرصت خوبی که اکرم عفیف در شروع نیمه دوم از دست داد، سرانجام راوی توانست قفل دروازه حریف را باز کند. او مقابل لبنان در مرحله گروهی هم توانسته بود از روی ضربه ایستگاهی گل بزند. عراق برای جبران دست به حمله زد، ولی مصدومیت‌های اجباری در نیمه دوم کار این تیم را سخت‌تر کرد.

عراق در ده دقیقه آخر فشار را بیشتر کرد، ولی قطر با بازی فشرده توانست تک گل زده را حفظ کند. عراقی‌ها در این دقایق خشونت زیادی نشان دادند، از جمله تکل خطرناک صفا هادی روی پای اکرم عفیف که داور ضعیف بازی تنها یک کارت زرد نشان داد. قطر با چهارمین برد متوالی و بدون گل خورده توانست به یک چهارم نهایی برسد، ولی جمعه مقابل کره بازی سختی خواهد داشت.

 

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر