جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93006 / تاریخ انتشار : 1397/10/30 22:25
|
چند پرده از بازی ایران - عمان

شما هم دل ببندید / فینال منتظر ماست

امیر اسدی / منتظر مى‌نشینیم، شما هم منتظر باشید و به این تیم دل ببندید، انتظاری جمعی در روزهایی که ایرانی‌ها حال‌شان شاید با فوتبال خوش شود.

امیر اسدی / براى شکست عمان، ابتدا به یک علیرضا بیرانوند نیاز داشتیم. دروازه‌بانى که در همان دقیقه‌ی یک تیم ملى را نجات داد و به بازى برگرداند. بیرانوند کلید اصلى موفقیت ایران بود. هر چقدر که او توپ گرفت، مجید حسینى متزلزل بود. یک پنالتى داد و در چند مورد هم در آستانه‌ى موقعیت‌سازى براى عمان قرار گرفت و ما را به وحشت انداخت، نه فقط برای این بازی، بلکه برای آینده‌ای سخت‌تر در همین جام.
خط دفاع با حضور حسینى که برخلاف جام جهانى، با پورعلى گنجى هماهنگ نیست، پاشنه آشیل ایران است. هر چند در این جام گلى دریافت نکرده‌ایم اما با حسینى نمى‌توانیم از خط دفاع مطمئن باشیم. درست برخلاف خط هافبک و حمله که هم مى‌دویم، هم موقعیت مى‌سازیم و البته آن ها را مثل آب خوردن از دست مى‌دهیم که این نکته آخر معلوم نیست چه حسرت‌ها به جا خواهد گذاشت.
محرومیت وحید امیرى، نکته منفى در شب پیروزى تیم ملى مقابل عمان بود. هافبک چپ پا و جنگنده ایران که پرانرژى است و مؤثر. جاى خالى او را کارلوس کى‌روش احتمالا با روزبه چشمى پر مى‌کند، بازیکنى که در دقایق پایانى به زمین رفت تا براى چین خودش را گرم کند.
ثبات در بازى اشکان دژاگه و همچنین بازگشت علیرضا جهانبخش که نشان داد مى‌تواند بازیکن مؤثرى براى تیم ملى باشد، از دیگر نکته‌هاى مثبتى بود که مقابل عمان دیدیم. جهانبخش حالا که آسیب دیدگى را کنار گذاشته و پا به توپ شده، اعتماد به نفس پیدا کرده و همین عاملى است تا به او امیدوار شویم، امیدوار به درخششی ستاره‌گونه.
---
طارمى و آزمون گل نزدند اما پرتلاش بودند. چندین موقعیت را از دست دادند اما مؤثر هم بازى کردند. طارمى یک پنالتى گرفت و آزمون هم چندین بار دفاع عمان را آزار داد و البته آخرش هنگام تعویض حسرت به چهره داشت و چه بسا همین حسرت سردار را برای بازی‌های بعد هوشیارتر کند. همان هوشیاری که می‌تواند به جای حسرت، سرمستی را در شمائل ستاره بنشاند.
---
به این تیم، حتى اگر نخواهیم هم باید امید ببندیم، تیمى قدرتمند که بعد از چند روزِ جنجالی، خوشحال‌مان کرد. بار سفر را مى‌بندیم، از حالا براى فینال و قهرمانى. اتفاقى که با این ستاره‌ها و مردى مطمئن و کاردان روى نیمکت، استحقاقش را داریم. منتظر مى‌نشینیم، شما هم منتظر باشید و به این تیم دل ببندید، انتظاری جمعی در روزهایی که ایرانی‌ها حال‌شان شاید با فوتبال خوش شود.
captcha
تازه ها
بیشتر