فوتبال ایران / شناسه خبر: 92901 / تاریخ انتشار : 1397/10/29 15:08
|
رکورد جالب علی دایی، علی کریمی و کریم باقری

هدیه کره‌جنوبی به ایران: رکوردهای استثنایی!

دایی گلزن‌ترین بازیکن تمام ادوار جام ملت‌های آسیاست. جالب اینکه دایی هر چهار گل خود را مقابل کره جنوبی و در بازی حذفی سال 1996 به ثمر رسانده.

کره‌جنوبی، رکوردآورترین حریف ایرانی‌ها

درخشش چهره‌هایی مثل علی‌ کریمی، علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا و بازیکنان هم‌دوره‌ای آن‌ها در جام ملت‌های آسیا، به اندازه‌ای بوده که هنوز کسی نتوانسته برخی رکوردهای آن‌ها را بشکند. مثل رکورد گلزنی علی دایی که در تمام ادوار جام ملت‌های آسیا، هنوز هیچکس نتوانسته این عنوان را از او پس بگیرد. نکته جالب درباره این رکوردها اما این است که کره‌جنوبی در رقم خوردن این رکوردها برای بازیکنان ایرانی‌ها نقش پررنگی داشته است.

بین ایرانی‌ها علی دایی با زدن چهار گل در مرحله حذفی بهترین عملکرد را دارد. دایی گلزن‌ترین بازیکن تمام ادوار جام ملت‌های آسیا نیز هست. جالب اینکه دایی هر چهار گل خود را مقابل کره جنوبی و در بازی حذفی سال 96 به ثمررساند. در آن دیدار ایران با مایلی کهن شش بر دو کره را برد و دایی به تنهایی چهار گل زد.

علی کریمی تنها بازیکن ایرانی است که در اولین بازی مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا هت تریک کرده است. کریمی در سال 2004 زمانی که برانکو سرمربی تیم ملی بود روی پاس های مهدوی کیا سه گل به کره جنوبی در چین زد.

کریم  باقری هم با دو گل بعد از دایی و کریمی بیشترین گل را در مرحله حذفی به ثمر رسانده و جالب اینکه او نیز هر دو گل خود را به کره جنوبی زده اما در دو بازی و دو جام. باقری در این مرحله به کره جنوبی در جام ملت‌های سال 2004 که در لبنان برگزار می شد گل زد اما ایران مقابل کره دو بر یک آن بازی را باخت و در نهایت حذف شد. باقری در جام  ملت‌های 1996 امارات زننده یکی از گل‌های ایران به کره جنوبی بود.

 

 

270 - 2

 

captcha
تازه ها
بیشتر