فوتبال ایران / شناسه خبر: 92876 / تاریخ انتشار : 1397/10/28 19:06
|
کارلوس فقط قهرمان به هم زدن اوقات خوش فوتبال است

پیروانی : کی‌روش دنبال توجیه ناکامی‌های احتمالی است

در فوتبال ایران همه خیال می‌کنند باید موضعی در مقابل کی‌روش داشته باشند، مثل افشین پیروانی که خودش را می‌خواهد منتقد کی‌روش جا بیندازد. افشین پیروانی در مورد مصاحبه اخیر کارلوس کی‌روش می‌گوید:« به نظر می‌رسد آقای کی‌روش با این جنجال سازی ها، اتهامات واهی و  فرافکنی‌ها قصد دارد با فرار به جلو روی نوع  بازی  مقابل عراق و برخی انتقادها سرپوش گذاشته و همچنین در شرایطی که ایران قرعه خوبی  تا نیمه نهایی دارد و رقبایی چون کره جنوبی، ژاپن و استرالیا هم دور از انتظار ظاهر شده اند به جای تمرکز روی قهرمانی با حاشیه سازی، بهانه های واهی و طرح مخالفان فرضی، قهرمان نشدن احتمالی را توجیه کند. او نمی خواهد ببیند که مربیان قبلی یک دهم امکانات کنونی و حمایت ها را نداشته اند. کی روش هدفمندانه خلاف این حقایق را مطرح می کند و این موجب تاسف بسیار است. زمانی که با کی روش  همکار بودم بعد از بردها در اردوهای تیم لقب جالبی به او داده بودند و می گفتند کی روش قهرمان بر هم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است. لقبی که فقط  برازنده اوست.

او حرفهایش  را اینطور ادامه می‌دهد:« بسیار ناراحت کننده است که کی روش راجع به سفره نان مردم ایران حرف می زند و غیر مستقیم به ایرانی ها توهین می کند. این صحبت ها از جانب کسی که حدود ۸ سال دستمزد  کلانی از ایرانی ها گرفته قشنگ نیست. این حرف او  توهین مستقیم به مردم ایران است و مطمئن باشد ایرانیان که عزت، حرمت و افتخارات پرشماری دارند پاسخ این بی احترامی بزرگ و زننده او را خواهند داد. او باید بداند یک ایرانی حتی اگر مشکل مالی و اقتصادی داشته باشد  اجازه نمی دهد کسی  حرمتش را زیر پا بگذارد.  متاسفانه  کسی که به لطف بودجه بیت المال به یکی از گرانترین مربیان ملی فوتبال جهان مبدل شده  حرف های سخیف و تندی درباره ایرانی ها  زده. کی روش بهتر است برود تاریخ مبارزات ایرانیان برای حفظ عزت و اقتدار خود را بخواند و بار آخرش باشد درباره زندگی و مسایل اقتصادی مردم ایران حرف بزند، او انگار نمی داند همین مردم هستند که خرج قرارداد ش را می دهند.»

سرمربی و کاپیتان سابق پرسپولیس اشاره ای به حرفهای کی روش در باره سفر پرسپولیس به ژاپن دارد:« آقای کی روش! برای اولین و آخرین بار هشدار می دهم وقتی اسم پرسپولیس و ملت ایران  را می آوری حواست را جمع کن. پرسپولیس تیمی با ریشه و مردمی است که به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا خیلی پرطرفدارتر از تیم های کشور های او  است. متاسفانه کی روش به خودش اجازه می دهد علیه همه مسوولان ارشد ورزش کشور حرف بزند.»

پیروانی در ادامه می گوید:« خود این مربی  استاد حاشیه سازی علیه تیم ملی است. او دارد این فرصت طلایی برای قهرمانی که ماحصل هشت سال هزینه کلان و  و فرصت دادن به ایشان و همچنین دور از شرایط آرمانی بودن تیم های مدعی فوتبال  آسیا  است را با خود زنی می سوزاند و امروز به جرات می گویم هیچ  فردی نتوانسته به اندازه خودش به بخت قهرمانی تیم لطمه بزند. او تمرکز و آرامش را از تیم گرفته و به همه توهین می  کند. آرزوی قلبی ام این است که تیم ملی ایران قهرمان جام ملت ها شود. »

11

 

captcha
تازه ها
بیشتر