ورزش ایران / شناسه خبر: 92845 / تاریخ انتشار : 1397/10/28 16:08
|
فدراسیون مانع رفتارتوهین آمیزسرمربی تیم ملی شود

صالحی امیری: آقای کی‌روش مسائل داخلی ایران به شما مربوط نیست

رئیس کمیته ملی المپیک ایران درواکنشی تند به سرمربی تیم ملی از اظهارات اخیر کارلوس کی روش به شدت انتقاد و فدراسیون فوتبال را ملزم به جلوگیری از ادامه این روند کرد.

ادبیات کی روش باج خواهی است

اظهارات کارلوس کی‌روش پس ازبازی با عراق موجی از اعتراض را به دنبال داشته است. بیانات سرمربی تیم ملی به حدی برخورنده بود که سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیتهملی المپیک نیز به آن واکنش نشان داده است:« سرمربی تیم ملی موظف است در چارچوب قراداد خود به هدایت فنی تیم ملی پرداخته و حقی برای دخالت در امور داخلی کشور را ندارد. ایشان باید بداند که تیم ملی فوتبال و بازیکنان افتخارآفرین آن متعلق به ملت ایران است و وی طبق قراردادش موظف به هدایت فنی این تیم است و حق هیچ گونه اظهار نظر بی مورد و مداخله گرایانه در امور داخلی کشورمان را ندارد.»

صالحی امیری درادامه حرف هایش گفت:« تنش‌ها و واکنش‌های داخلی ورزش ایران ارتباطی به ایشان نداشته و ندارد و او به عنوان یک مربی حرفه‌ای باید بداند که مردم به خوبی می‌دانند رفتارش در جام ملت‌ها و آن هم زمانی که تیم ملی کشورمان با اقتدار به مرحله بعد صعود کرده، حاکی از نوعی عصبانیت نهفته و اقدامی شیطنت آمیز عده‌ای از مخالفین پیروزی‌های ملت ایران است. فدراسیون فوتبال باید سرمربی تیم ملی را در چارچوب قرارداد و وظایفش هدایت و مدیریت کند. این وظیفه فدراسیون فوتبال و مسئولانش است تا در این شرایط حساس مانع از هرگونه ادبیات غیراخلاقی، توهین آمیز و مغایر مصالح ملی سرمربی تیم ملی شوند.»

رئیس کمیته ملی المپیک اعتقاد دارد که سرمربی تیم ملی به دنبال باج خواهی است:« باور دارم این ادبیات سرمربی تیم ملی نوعی باج خواهی است که در صورت عدم کنترل و تکرار می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. ملت ایران به خوبی می‌دانند ورزش ایران با همدلی، انسجام و اتحاد حداکثری که بین ارکان آن از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌ها، هیئت‌ها، پیشکسوتان، قهرمانان و رسانه‌ها شکل گرفته در مسیر توسعه و جهش قرار دارد و بسیاری از رشته‌ها از جمله فوتبال، والیبال، کشتی، وزنه برداری، تکواندو، کاراته، جودو و ... با همین انسجام در دوره مدیریتی مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش می‌روند تا به بهترین عناوین و افتخارات سال‌های اخیر خود دست یابند. در این شرایط، هر گونه رفتار مداخله گرایانه در این فرایند نوعی خیانت به جامعه بزرگ و افتخارآفرین ورزش ایران تلقی می‌شود.»

صالحی‌امیری در پایان ضمن تقدیر وتشکر از فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان گفت:« وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و همچنین هواداران میلیونی تیم ملی فوتبال که حمایت مادی و معنوی مناسبی را از تیم ملی و سرمربی آن کرده‌اند و امید فراوانی داریم که تیم ملی فوتبال کشورمان با ظرفیت بالایی که دارد با شایستگی به قهرمانی مقتدارنه این دوره از جام ملت‌ها دست یابد.»

1

 

captcha
تازه ها
بیشتر