جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92811 / تاریخ انتشار : 1397/10/27 13:45
|

ژاپن از چنگ استرالیا فرار می‌کند؟

ژاپن به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی جام ملت‌های آسیا وارد امارات شد، ولی در دو بازی اول مقابل ترکمنستان و عمان با حداقل گل برنده شد و انتظارات را برآورده نکرد. به خاطر همین نتایج ژاپن در رده دوم گروه F قرار گرفته و ازبکستان به دلیل تفاضل گل بهتر صدرنشین است. همین موضوع حساسیت بازی امروز دو تیم را بیشتر کرده و ژاپن برای سرگروهی باید بتواند ازبکستان را شکست دهد. ژاپن اگر سرگروه شود با تیم دوم گروه E بازی خواهد کرد که عربستان یا قطر خواهد بود، ولی دومی در این گروه آنها را به مصاف استرالیا می‌فرستد که حریف سرسختی است.

 

 

موریاسو: به دنبال قهرمانی هستیم

هاجیمه موریاسو، سرمربی ژاپن تاکید کرد که تیمش مقابل ازبکستان برای کسب پیروزی به میدان خواهد رفت تا قدرتش را به رخ رقبای خود بکشد: «بازی با ازبکستان برای ما فرصتی است تا قدرت ژاپن را نشان دهیم. ما برای پیروزی به میدان خواهیم رفت. با اینکه این بازی تکلیف صدرنشین گروه را مشخص می‌کند ولی هدف اصلی ما قهرمانی در جام ملت‌ها است.»

آمار هم به نفع ژاپن است و همین امید هواداران برای پیروزی در بازی امروز مقابل ترکمنستان را بیشتر می‌کند. این دو تیم تا کنون ۱۱ بار باهم بازی کرده‌اند و با نگاهی به آمار می‌توان گفت که ژاپن هم خوب ازبکستان را می‌برد هم خوب به این تیم گل می‌زند.

 

---

ژاپن ۷ برد، ۳ تساوی و تنها یک باخت (یک بر صفر، سال ۲۰۱۲ در مقدماتی جام جهانی) مقابل این تیم دارد. این دو تیم در جام ملت‌ها دو بار باهم بازی کرده‌اند که حاصل آن دو پیروزی پر گل برای ژاپن است: ۰-۴ در سال ۱۹۹۶ و ۱-۸ در سال ۲۰۰۰. آخرین بازی این دو تیم، مسابقه دوستانه در مارس ۲۰۱۵ بود که ژاپن ۱-۵ برنده شد.

در دیگر بازی  این گروه امروز عمان و ترکمنستان بازی می‌کنند و تیم برنده امیدوار خواهد بود که به عنوان تیم سوم به مرحله بعد برسد. اگر تیم سوم این گروه بتواند به مرحله بعد برسد، ممکن است 

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر