فوتبال ایران / شناسه خبر: 92738 / تاریخ انتشار : 1397/10/25 19:10
|
کیفیت بالای آثار ارائه شده به جشنواره ایپس، اعضای هیات رییسه انجمن جهانی ورزشی نویسان را بر آن داشت تا آثار را به تفکیک قاره‌ای نیز مورد بررسی قرار دهند که در همین راستا، 10 اثر برتر هر بخش در آسیا – اقیانوسیه معرفی شدند. نکته جالب توجه تعداد بالای آثار ایرانی بین 10 اثر برتر است به طوریکه در همه بخش‌ها، جز صدا، آثار ایرانی دیده می‌شود. 
 
آثار که در قالب ویدیو به جشنواره ایپس ارسال شده‌اند، در همان دو بخش مستند و شخص محور، مورد بررسی قرار گرفتند، البته با توجه به کیفیت آثار، در بخشی که شخص محور است و بیشتر زندگی چهره‌های خاص ورزش را می بینیم،  اثر "از پا نیفتاده" از شکوفه موسوی به جمع برترین‌ها راه یافته است. در قمست مستند همان 10 اثر معرفی شده‌اند که یکی از آنها به عادل فردوسی پور و مستند هوادار نابینای فوتبال اختصاص یافته است. (البته این ویدیو ساخته عادل فردوسی‌پور نیست و فقط در برنامه او پخش شده است.)
 
در بخش عکس، ایرانی‌ها فعال هستند به طوری‌که در قسمت گزارش تصویری، سه اثر از ایران در جمع 10 اثر برتر قرار گرفته است. امین محمد جمالی با اثر "ورزش و رقابت با عشق، اعتماد و ایمان" ، مریم مجد با اثری درباره خواهران منصوریان و نعیم احمدی، عکاس آژانس عکس ایران و روزنامه ایران ورزشی با گزارشی که محورش ورزش زنان است، توانسته‌اند سه جایگاه از 10 رده در بخش گزارش تصویری را به خود اختصاص دهند. 
 
در بخش مطالب مکتوب، دو اثر در جمع 10 نوشته برتر قرار گرفته‌اند که البته یکی در قسمت گزارش و دیگری در قسمت "ستون برتر" شرکت داده شده است. آزاده پیراکوه، دبیر گروه ورزش ایران در روزنامه ایران ورزشی با گزارش "تب فوتبال در کوره‌های آجرپزی" به همراه بهناز میرمطهریان، روزنامه‌نگار و همکار ما در تحریریه ایران ورزشی با گزارش "زنان در آزادی" در جمع 10 نفر برتر قرار دارند.
 
گزارش آزاده پیراکوه را در سایت ایران ورزشی بخوانید:
 
گزارش بهناز میرمطهریان را در سایت ایران ورزشی بخوانید:
 
در قسمت سایت نیز عنایت الله لطف الله زاده با اثری درباره خشونت در لیگ برتر به همراه حمید رضا زیرک دیدار (رادنی دیدار) با گزارشی درباره ورزشگاه سردار جنگل، در جمع هشت اثر برتر قرار گرفته‌اند. در این بخش هشت اثر معرفی شده است. گزارش رادنی دیدار را می‌توانید در سایت سپیدرود بخوانید: ورزشگاه سردارجنگل رشت؛ سازه ای قابل افتخار یا استخوانی لای زخم
 
در بخش صدا، ایران نماینده‌ای ندارد و فقط 4 اثر از استرالیا، فلسطین ( 2 اثر) و لبنان انتخاب شده‌اند.
در مجموع 1273 اثر در هشت بخش به جشنواره ایپس ارائه شد که سه نفر برتر هر بخش در بخش جهانی معرفی شده‌اند و قرار است روز 21 ژانویه در سوییس از آنها تقدیر شود. در ادامه این جشنواره و بعد از معرفی سه اثر برتر هر بخش طی چند روز گذشته، آثار برتر قاره‌ای معرفی شده‌اند که ایرانی‌ها هم در بخش جهانی تا مراحل خوبی پیش رفتند و هم در بخش آسیا – اقیانوسیه، شرایط خوبی رقم زده‌اند.  341 اثر از 24 کشور آسیا و اقیانوسیه، در جشنواره ایپس شرکت کردند که حالا برترین‌ها انتخاب شده‌اند. بیشتر آثار در بخش عکس و مطالب مکتوب ارسال شده است.
 
1
captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر