ورزش ایران / شناسه خبر: 92697 / تاریخ انتشار : 1397/10/25 15:23
|
تناقض و دوگانگی

چرا انتخابات والیبال به سال آینده موکول شد؟

وزیر ورزش و جوانان در اظهار نظری عجیب زمان برگزاری انتخابات والیبال را سال آینده اعلام کرد.

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه برگزاری مجمع عمومی کمیته ملی المپیک، از برگزاری احتمالی انتخابات فدراسیون والیبال در سال آینده خبر داد. خبر کوتاه و یک خطی که شاید خیلی ساده بشود از کنارش گذشت اما به شدت بحث برانگیز است. بحثی که از تضاد و رفتار دو گانه وزارت ورزش در روند برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها به وجود می‌آید. ماجرا اینجاست که چرا وزارت ورزش و جوانان برای برگزاری روند برخی فدراسیون‌ها انقدر عجله دارد که ثبت نام ها را هم انجام داده و خیلی زود قرار است انتخاباتش برگزار شود.

بهترین نمونه کاراته‌ای است که شرایطش درست مانند والیبال است و روسایش تقریبا در یک روز از سمت‌هایشان کناره‌ گیری کردند. فرجی و ضیایی آخرین روسایی بودند که با نهایت مقاومت، مجبور به تمکین در مقابل قانون منع بکارگیری بازنشستگان شدند اما در نهایت اوایل پس از آخرین مهلت قانونی مجبور که کناره گیری شدند.

حالا خیلی ساده وضعیت این دو رشته را کنار هم قرار می‌دهیم.

کاراته به همین زودی ثبت نام هایش انجام شده و حتی نتیجه تایید اولیه صلاحیت‌ها هم آمده است.

چرا انتخابات والیبال به سال آینده موکول شد؟

در والیبال اما سرپرست انتخاب شده از جانب وزارت با سرمربی تیم ملی جلسه می گذارد، قرارداد تمدید می کند و حالا هم که وزیر ورزش اعلام می‌کند که انتخابات این فدراسیون در سال آینده برگزار می‌شود!

این همه تناقض در رفتار و تصمیم‌گیری‌ها چرا اتفاق می‌افتد؟ وقتی عنوان می‌شود که کاراته به دلیل حضور در سال المپیک و حساسیت کار خیلی زود تعیین تکلیف می‌شود اما والیبالی که دقیقا همین شرایط را دارد و البته در یک سال گذشته با انبوهی از حواشی و مشکلات دست و پنجه نرم کرده، با رئیسی نه چندان آشنا به شرایط تا سال آینده سال به همین شکل ادامه می‌دهد!

در این که داورزنی هنوز نفوذ و قدرت خود در والیبال را دارد شکی نیست. در اینکه داوری سرپرست فدراسیون حرف شنوی بسیاری از او دارد و تصمیم‌هایش را اجرا می‌کند هم تردیدی وجود ندارد اما در این میان با یک سر و هزار سودای آقای معاون وزیر بیشترین دود به چشم والیبال می‌رود.

در مجموع والیبال اوضاع و احوال والیبال چه در سطح لیگ و باشگاه‌ها و چه تیم ملی و شرایط بازیکنان آنقدرها خوب نیست که بشود این رشته را از دور مدیریت و به حال خودش رها کرد. افشین داوری اگرچه سابقه مدیریت و سرپرستی دو فدراسیون را دارد اما به فضای والیبال واقف نبوده و به طور قطع نمی‌تواند بحران‌های کنونی والیبال را مدیریت کند.

اگر هم قرار است شخص اصلی و پشت پرده در این ماجرا محمدرضا داروزنی باشد که چه بهتر است خیلی واضح این موضوع مطرح شود تا همه اهالی این رشته بدانند با چه کسی طرف هستند. این شرایط هم به سود داوری است، هم کسی که او را سرپرست کرده و هم والیبالی که در این میان در خطر نزول و افت بیشتر قرار دارد.

4

---

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر