جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92675 / تاریخ انتشار : 1397/10/24 17:32
|

فرمول جام ملت‌ها: رقابت نزدیک تیم‌های سوم برای صعود

تیم ملی در صورت سرگروهی با تیم سوم گروه B، E یا F روبرو می‌شود و با توجه به کار سخت سوریه حریف ایران احتمالا تیم سوم گروه E یا F خواهد بود که می‌تواند لبنان یا عمان باشد.

رقابت نزدیک تیم‌های سوم برای صعود

با تغییر فرمول صعود جام ملت‌های آسیا تا پایان مرحله دوم گروهی هیچ تیمی حذف شده نیست و حتی تیم‌های بدون امتیاز هم امیدوارند با پیروزی در بازی سوم به یک هشتم نهایی برسند. در میان تیم‌های سوم، چهار تیم قرقیزستان، عمان، ویتنام و لبنان بدون امتیاز هستند و این یعنی تیم‌های سوم سه امتیازی هم بخت زیادی برای صعود خواهند داشت.

بهترین تیم سوم فعلا تایلند است که در گروه A سه امتیاز دارد و حتی در صورت شکست هم ممکن است صعود کند، ولی تساوی در بازی امروز مقابل امارات قطعا این تیم را به مرحله حذفی می‌رساند.

سوریه، تیم سوم گروه B از دو بازی اول یک امتیاز گرفته، ولی فردا بازی سختی با استرالیا دارد و به احتمال زیاد مسابقات را با بیشتر از دو امتیاز تمام نخواهد کرد. در این صورت شانس صعود سوریه کم خواهد بود. فلسطین، تیم چهارم این گروه هم بازی سختی با اردن دارد و بعید است بتواند برنده شود.

در گروه C قرقیزستان و فیلیپین امتیازی ندارند و برنده بازی مستقیم آنها با سه امتیاز در رتبه سوم قرار می‌گیرد، ولی تساوی ارزشی برای دو تیم ندارد و قرقیزستان با یک امتیاز احتمالا باید به خانه برگردد.

در گروه D هم ویتنام و یمن بدون امتیازند و ویتنام در بازی مستقیم به دنبال پیروزی خواهد بود تا با سه امتیاز بختش برای صعود را بیازماید.

در گروه E بازی مستقیم لبنان و کره شمالی تیم سوم را تعیین می‌کند. هر دو تیم امتیازی ندارند ولی به نظر می‌رسد لبنان بخت بیشتری برای پیروزی مقابل حریف آشفته‌اش داشته باشد.

در گروه F عمان و ترکمنستان امتیازی ندارند، ولی عمان در هر دو بازی قبلی نمایش بهتری داشته و توان پیروزی مقابل حریفش را دارد.

تیم ملی در صورت سرگروهی با تیم سوم گروه B، E یا F روبرو می‌شود و با توجه به کار سخت سوریه حریف ایران احتمالا تیم سوم گروه E یا F خواهد بود که می‌تواند لبنان یا عمان باشد.

---

 

captcha
تازه ها
بیشتر