جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92671 / تاریخ انتشار : 1397/10/24 16:52
|

اعتماد به نفس عجیب عراق / قهرمانی می‌خواهیم

رئیس فدراسیون فوتبال عراق گفته قهرمانی اولین هدف ما است که تقاضای همه مردم از تیم ملی است. اگر ما به این هدف نرسیم، حضور در جمع ۴ تیم برتر مسابقات دومین هدف ما است.

اعتماد به نفس عجیب عراق از کجا می‌آید؟

عبدالخالق مسعود رئیس فراسیون فوتبال عراق در گفت و گویی نسبتا مفصل با سایت البیان امارات گفته است:«نگاه ما به سکو است. قهرمانی جام ملتهای آسیا اولین هدف تیم عراق است و تیم ما اعتماد به نفس بالایی دارد. حمایت هواداران نیز به تیم کمک می کند تا به هدف برسیم و کل مردم عراق را خوشحال کنیم.قهرمانی اولین هدف ما است که تقاضای همه مردم از تیم ملی است. اگر ما به این هدف نرسیم، حضور در جمع 4 تیم برتر مسابقات دومین هدف ما است. به ویژه با توجه به اینکه در دوره قبلی در استرالیا هم ما در رتبه چهارم قرار گرفتیم.»

مسعود درباره این اعتماد به نفس بالا گفت:«اساس این اعتماد به نفس من دانشی است که از توانایی، مهارت و صمیمیت بازیکنان و سرمربی تیم دارم. همچنین می دانم که حمایت هواداران را داریم و این موضوع به نظر من سوخت اصلی تیم ما برای تورنمنت جام ملتهای آسیا و بقیه مسابقات خواهد بود. تنها چیزی که در ادامه مسیر عراق از آن هراس دارم، مصدومیت ها و اتفاقات ناگهانی در طول تورنمنت است. این احتمالا بزرگترین خطری است که شانس های ما در امارات را تهدید می کند.»

نظر مشعود درباره کاتانچ هم مثبت است:«از عملکرد کاتانچ به خاطر این دو پیروزی مقابل یمن و ویتنام و صعود به دور حذفی راضی هستیم. با این نتایج دیگر چه چیز بیشتری باید از او بخواهیم؟ مربی کارش را بلد است و از هدف ما هم در این مسابقات آگاهی دارد. ما هم با او هستیم.»

وی درباره صحبت عده ای مبنی بر حرکت رو به عقب فوتبال عراق گفت:« ابدا با چنین چیزی موافق نیستم. فوتبال ما در مسیر عکس نیست. در جام ملتهای استرالیا چهارم شدیم و حالا بازیکنان خوب و با استعدادی در تیممان در جام ملتهای فعلی داریم. باید به فکر تربیت نسل های مختلف در فوتبال عراق باشیم.»

3-300

captcha
تازه ها
بیشتر