ورزش جهان / شناسه خبر: 92659 / تاریخ انتشار : 1397/10/24 16:25
|
شکست تنیسور بریتانیایی در دور اول اوپن استرالیا

وداع دراماتیک اندی ماری، احتمالا برای همیشه

واقعا در مسیر زندگی‌ام خیلی خوش‌شانس بوده‌ام و از طرفی این یک بدشانسی است که چنین رقیبانی داشته باشی.

وداع دراماتیک اندی ماری، احتمالا برای همیشه

اندی ماری، تنیسور پرافتخار بریتانیایی در دور اول اوپن استرالیا در پنج ست مغلوب روبرتو باتیستا آگوت، تنیسور اسپانیایی شد؛ مسابقه‌ای که به نظر می‌رسد آخرین حضور ماری در میادین تنیس باشد و او به دلیل مصدومیت مزمن لگن تصمیم گرفته از ورزش حرفه‌ای خداحافظی کند.

این مسابقه با برتری آگوت شروع شد و او ست‌های اول و دوم را برد. ماری بازگشتی درخشان داشت و توانست در ست‌های سوم و چهارم به پیروزی برسد، ولی در نهایت این تنیسور اسپانیایی بود که ست پنجم را 2-6 برد و به برتری رسید.

آگوت در پایان بازی درباره این بازی جذاب گفت: «جو ورزشگاه فوق‌العاده بود و اندی لیاقتش را دارد. او شایسته تمام تماشاگرانی است که برای دیدن بازی او آمده بودند. این یک بازی باورنکردنی بود. او یک جنگجوی سختکوش است و تا امتیاز آخر با تمام وجود مبارزه کرد. به او بابت تمام تلاش‌هایی که در دنیای تنیس داشته تبریک می‌گویم.»

ماری که در جریان این رقابت چهار ساعته به شدت تشویق می‌شد هم در حالی که صدایش از شدت هیجان می‌لرزید گفت: «از تمام کسانی که امشب آمده بودند تشکر می‌کنم. در این سال‌ها از بازی در ملبورن لذت بردم. اگر این آخرین بازی‌ام باشد، پایان جذابی داشت. من با تمام وجود تلاش کردم، ولی کافی نبود و به روبرتو تبریک می‌گویم. از تمام کسانی که در این سال‌ها به من کمک کردند تشکر می‌کنم. شاید دوباره شما را ببینم. نهایت تلاش را برای بازگشت خواهم کرد. من باید یک جراحی سخت را پشت سر بگذارم و هیچ چیز قطعی نیست، ولی من تمام تلاشم را می‌کنم.»

---

در پایان بازی مونیتور ورزشگاه کلیپی پخش کرد که دوستان و همبازیان ماری درباره او صحبت می‌کردند. راجر فدرر گفت: «تو مایه غرور اسکاتلند شدی، مایه غرور بریتانیا شدی، لقب سر را دریافت کردی، اینها تکرارنشدنی است.» نواک جوکوویچ هم خاطره بازی آنها در ویمبلدون 2013 را تعریف کرد که ماری او را شکست داد و گفت: «تو مرا به زانو در آوردی. از تو تشکر می‌کنم که با قلبت بازی کردی و تا آخرین ذرات انرژی‌‌ات در زمین جنگیدی.»

ماری در واکنش به این تمجیدات گفت: «واقعا در مسیر زندگی‌ام خیلی خوش‌شانس بوده‌ام و از طرفی این یک بدشانسی است که چنین رقیبانی داشته باشی. من مسابقات فوق‌العاده‌ای با راجر، نواک و رافا داشتم. من برای آنها احترام زیادی قائلم. احترام شما برای من اهمیت زیادی دارد.»

در دیگر بازی مهم دور اول اوپن استرالیا راجر فدرر، مدافع عنوان قهرمانی موفق شد دنیس استومین از ازبکستان را در سه ست متوالی شکست دهد. رافائل نادال، سید دوم مسابقت هم توانست جیمز دوک‌ورث استرالیایی را در سه ست شکست دهد.

12

 

captcha
تازه ها
بیشتر