جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92656 / تاریخ انتشار : 1397/10/24 16:14
|
غفوری: دوست داریم دل مردم شاد باشد

وریا نقشه تیم ملی را لو داد: بردن عراق و سرگروهی

وریا غفوری بی‌شک عصای دست کی‌روش در این جام خواهد بود. وریا درفاز هجومی گزینه‌ای است به مراتب بهتر از رامین رضاییان که با بازی ایستا و ساکن تیم را عقب نگه می‌دارد.

نمایش تحسین‌برانگیز وریا مقابل ویتنام در دومین بازی جام ملت های آسیا و نقش آفرینی در گل اول تیم ملی شانس او را برای بازی مقابل عراق هم فزونی خواهد بخشید. وریا چهار سال پیش هم مقابل عراق به میدان رفت و یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی در آن بازی بود. دیداری که به شکست تیم ملی درضربات پنالتی انجامید اما هرگزاز یاد نمی‌رود که غفوری چه نمایشی درترکیب تیم ملی داشت. وریا که دوباره به ترکیب اصلی تیم ملی بازگشته، امیدواراست که دوباره برای تیم ملی به میدان برود. امیدی که به واقعیت نزدیک است. وقتی ازوریا درباره تعداد بازی هایش برای تیم ملی می‌پرسیند او این پاسخ را می‌دهد:« دقیق نمی دانم چند بازی انجام دادم، شاید حدود 30 بازی انجام داده باشم. من یک سال و نیم درگیر آسیب دیدگی بودم و کمتر در اردوها حضور داشتم و به همین دلیل مدتی در مسابقات حضور نداشتم.» غفوری به ادامه روند رو به جلوی تیم ملی خوشبین است. او درادامه حرف هایش بازی با عراق را بسیارمهم می‌داند:« این بازی برای ما مهم است. درست مثل دو بازی که انجام دادیم. ما با قدرت مقابل عرق بازی می‌کنیم وبرای این بازی هم برنامه های خاص خودمان را داریم. با این حال باید بگویم که تمام رقبا برای ما قابل احترام هستند و حریف آسان در این بازی ها نداریم. هر چه رو به جلو می رویم بازی ها سخت تر می شود. بازی با عراق خیلی سخت است و باید تمام توان را در زمین بگذاریم تا به عنوان سرگروه صعود کنیم.همه رقبا هم برای ما قابل احترام هستند.»

 مدافع-هافبک استقلال حضورمربیان بزرگ درجام ملت های آسیا را درارتقای سطح فنی این رقابت ها بسیار موثرمی‌داند:« وقتی مربیان بزرگ اینجا حضور دارند سطح مسابقات بالا می رود.آنها باعث به وجود آمدن نظم تیمی می‌شوند و در کل حضور مربیانی که شما اسم بردید تاثیر مثبتی در مسابقات این دوره داشته و کیفیت بازی ها را بالا برده است.» ایا تیم ملی برای رسیدن به موفقیت یکپارچه شده است؟ وریا پاسخ این سوا ل را می‌داند:« بله، ما یک پارچه شده ایم. منظم و با اراده. ما می‌خواهیم بعد ازپایان این تورنمنت دل مردم شاد باشد و این ایران باشد که جام قهرمانی را بالای سرمی‌برد. البته ساده هم نیست. باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. همان طورکه ابتدای حرف هایم گفتم بازی‌های جام هرچه جلوتربرود، سخت ترمی‌شود. اینکه بخواهم ازحالا برای شما ازقهرمانی تیم ملی بگویم اشتباه است. می‌خواهیم بازی به بازی جلو برویم. این کارحرفه ای است ونباید ذهن را از بازی با عراق به جای دیگری معطوف کنیم. باید به این بازی تمرکزداشته باشیم تا بتوانیم با سرگروهی بالا برود ومسیررا برای رسیدن به قهرمانی قدری هموار ترکنیم. البته درجام بازی آسان وجود ندارد. همه رقبا برای ما قابل احترام هستند.»

مدافع-هافبک استقلال بدون شک اگرمانند بازی با ویتنام روی فرم مطلوب باشد، عصای دست کی‌روش درفازهجومی خواهد بود. وریا استعداد بسیاری دربازی هجومی دارد و با حرکات فریبنده دفاع حریف را به هم می‌ریزد و با پاس های آخردقیق مهجمان را درموقعیت گلزنی قرارمی‌دهد. وریا همه استقلالی ها را چشم انتظاردرخشش دوباره اش درترکیب تیم ملی گذاشته است.

10-270

 

captcha
تازه ها
بیشتر