جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92640 / تاریخ انتشار : 1397/10/24 15:08
|

امارات - تایلند: زاکرونی فقط سرگروهی می‌خواهد

امارات امشب در اولین بازی دور سوم جام ملت‌های آسیا در صورت تساوی مقابل تایلند هم صعودش را قطعی می‌کند، ولی آلبرتو زاکرونی تاکید دارد که تیمش باید با شکست حریف و حفظ سرگروهی به دنبال مسیر آسان‌تری در مرحله حذفی باشد. در گروه A امارات 4 امتیاز، تایلند و هند سه امتیاز و بحرین یک امتیاز دارد. این تنها گروهی است که هنوز هیچکدام از تیم‌های صعودکننده‌اش مشخص نشده و دو بازی همزمان ساعت 19:30 امشب حساسیت بالایی دارد.

زاکرونی در کنفرانس خبری گفت: «خیلی خوشحالم که در بازی قبلی هند را بردیم و تقریبا صعودمان را قطعی کردیم. ولی حالا تمرکز ما روی سرگروهی است و نمی‌خواهیم توجهی به بازی همزمان (هند – بحرین) داشته باشیم. پیشرفت ما کند بوده، ولی هدف ما این است که بهتر بازی کنیم و به بالاترین سطح‌مان برسیم. در مرحله حذفی با حریفان سخت‌تری روبرو می‌شویم، ولی به باور من بازیکنان کاملا آماده هستند. ما فقط یازده بازیکن نیستیم و در بازی قبلی ذخیره‌ها سرنوشت بازی را تغییر دادند.»

تایلند، حریف آشنا برای امارات

تایلند حریف آشنایی برای امارات است و دو تیم تابستان سال گذشته در مقدماتی جام جهانی دو بار با هم روبر شدند. امارات با هدایت مهدی علی در خانه حریفش را سه بر یک شکست داد و بازی برگشت در بانکوک با هدایت ادگاردو بائوسا با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

تایلند پس از شکست 4 بر یک روز اول مقابل هند میلوان راجواچ را برکنار کرد و در بازی دوم با هدایت یودیارتای توانست بحرین را با یک گل شکست دهد. تساوی هم می‌تواند صعود تایلند را قطعی کند.

زاکرونی درباره این حریف گفت: «تایلند تیم خوبی است که سبک متفاوتی نسبت به ما دارد. ما بازی آسانی نخواهیم داشت و به بازیکنان گفتم که باید از دو بازی قبلی بهتر باشیم.»

---

مشکل امارات تحت هدایت زاکرونی کمبود گل است و این تیم در 20 بازی تنها 13 گل زده. با این حال مربی ایتالیایی موافق نیست که تیمش دفاعی بازی می‌کند: «سبک بازی ما دفاعی نیست. در بازی قبلی ما با 7 یا 8 بازیکن حمله می‌کردیم. مالکیت توپ ما در هر دو بازی قبلی بیشتر از حریف بوده. دو بازی قبلی ما مقابل تیم‌هایی با دفاع فشرده بوده و این کار ما را سخت‌تر کرد.»

در بازی همزمان هند با تساوی هم قطعا صعود خواهد کرد، ولی بحرین برای صعود نیاز به سه امتیاز دارد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر