فوتبال ایران / شناسه خبر: 92606 / تاریخ انتشار : 1397/10/23 18:41
|
تفاوت واکنش‌ به صعود در عراق و ایران

صعود برای ما عادی است، برای عراقی‌ها نه!

تفاوت‌های شرایط تیم ملی ایران و عراق را پیش از بازی این دو تیم می‌توان در جشن‌های خیابانی صعود در عراق و مصاحبه سرمربی این تیم مشاهده کرد.

صعود برای ما عادی شد، برای عراقی‌ها نه!

عراق موفق شد با ثبت دومین برد خود در مرحله گروهی جام ملت های آسیا بعد از ایران صعود خود به مرحله یک هشتم نهایی و جمع 16 تیم برتر رقابت ها را نهایی کند. این موفقیت باعث شد تا مردم فوتبالدوست این کشور که امید زیادی به کسب موفقیت تیم محبوب شان بسته اند در اقدامی عجیب جشن و پایکوبی زودهنگامی در سطح شهرهای مختلف به راه بیاندازند.

تصاویر منتشر شده در رسانه های این کشور نشان می دهد در بیشتر شهرهای بزرگ مراسم آتش بازی و جشن های خیابانی حسابی بازارش داغ بود. بسیاری از مردم سوار بر اتومبیل های شخصی پرچم به دست این صعود را جشن گرفتند تا نشان بدهند انتظارات زیادی از تیم سرکو کاتانچ در هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا دارند.

تصاویر جشن‌های خیابانی عراق نشان می‌دهد که صعود از مرحله مقدماتی هنوز برای عراقی‌ها یک اتفاق غیر معمول به حساب می‌آید، اتفاقی که حالا دیگر در ایران، موضوعی عادی است. طوری که صعود تیم از مرحله گروهی برای خیلی‌ها قابل پیش‌بینی و عادی بود و همین موضوع هم به تنهای می‌تواند تفاوتی که به لحاظ فنی در دو تیم ایران و عراق ایجاد شده را نشان دهد.

عراق در آخرین بازی مرحله گروهی چهارشنبه شب در ورزشگاه آل مکتوم دبی مقابل ایران صف آرایی می کند، جدالی که از ابتدا هم به عنوان فینال این گروه لقب گرفته بود و نتیجه این بازی می تواند تکلیف صدرنشینی را مشخص کند. مسلما هم ایران هم عراق برای برتری در این بازی نقشه های زیادی دارند چون برنده این مصاف فینال گونه مسیری راحت تر برای رسیدن به نیمه نهایی پیش رو خواهد داشت.

کاتانچ، سرمربی تیم عراق البته پیش از بازی با ایران به خستگی بازیکنانش اعتراف کرده است: «شاید شما برای اینکه یک تورنمنت را شروع کنید بهتر باشد با تیمی بازی داشته باشید که روی کاغذ تیم خوبی باشد و به عبارت بهتر 10 بازیکن در محوطه جریمه خودش ندارد. بازی با ایران برای ما چنین حالتی خواهد داشت.»

او با اشاره به خستگی برخی بازیکنان عراق تاکید کرد: «طبیعی است که برخی بازیکنانم خسته باشند و بخواهند استراحت کنند. من قصد دارم به برخی بازیکنانم مقابل ایران استراحت بدهم و بازیکنانی که فرصت کمتری مقابل یمن و ویتنام برای حضور در ترکیب داشتند، به میدان بروند. به اندازه کافی هم بازیکن داریم که با این شرایط برای برد بازی کنیم.»

کاتانچ همچنین گفت: «همه می دانند بازی با ایران برای عراقی ها چه معنایی دارد؛ ما در این مسابقه برای پیروزی به میدان می رویم و تمام تلاشمان را می کنیم تا به آن برسیم. شخصا برایم تفاوتی ندارد که سرگروه باشیم یا تیم دوم گروه صعود کنیم. برای ما بازی کردن مهم است ، اما قطعا برای پیروزی به میدان می رویم. بازی ایران و یمن را دیدم؛ برخی از نقاط ضعف ایران را شناسایی کردم و امیدوارم بتوانیم از آنها بهره برداری کنیم و به برد برسیم. البته من حرفی درباره ترکیب تیمم نمی زنم اما می توانیم به موفقیت برسیم.»

هرچند خیلی از شواهد، ایران را به وضوح در مقام برتری نسبت به عراق قرار می‌دهد اما می‌توان تصور کرد که کارلوس کی‌روش چگونه بازیکنانش را پیش از بازی با عراق برای یک مسابقه بزرگ آماده می‌کند.

 

2 – 500

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر