جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92544 / تاریخ انتشار : 1397/10/22 23:20
|
عربستان 2 - لبنان صفر

عربستان، ششمین صعودکننده

عربستان با پیروزی دو بر صفر مقابل لبنان 6 امتیازی شد و به مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا صعود کرد. فهد الموالد در دقیقه 12 و حسین المقهوی در دقیقه 67 برای عربستان گل زدند. این تیم در بازی اول هم موفق شده بود کره شمالی را 4 بر صفر شکست دهد. صعود عربستان از آن جهت اهمیت دارد که این تیم در دو دوره قبلی حضورش در این مسابقات در سال‌های 2011 و 2015 نتوانسته بود از گروهش صعود کند. پیش از عربستان تیم‌های اردن، کره جنوبی، چین، ایران و عراق صعودشان را به مرحله حذفی قطعی کرده بودند.

خوان آنتونیو پیتزی، سرمربی عربستان بعد از بازی گفت: «بازی سختی بود. از همان ابتدا سبک بازی خود را به حریف تحمیل کردیم. با وجود آنکه لبنان تیم قدرتمندی بود اما ما با شایستگی توانستیم به پیروزی برسیم. در کل از عملکرد بازیکنان راضی هستم و توانستیم بازی خوبی را به نمایش بگذاریم.» پیتزی که تیمش در آخرین بازی مرحله گروهی با قطر روبرو می‌شود، ادامه داد: «در مراحل بعدی کار ما سخت تر می شود. حریفان به سبک بازی ما آشنا می‌شوند و این باعث می‌شود تا شرایط سخت و سخت‌تر شود.»

رادولویچ، سرمربی لبنان که تیمش برای دومین بار در این تورنمنت شکست خورد، بعد از بازی گفت:  «به تیم عربستان به خاطر این پیروزی که با شایستگی به دست آورد تبریک می گویم. باید اعتراف کنم که عربستان از اصلی ترین شانس های قهرمانی است. متاسفم که در این دیدار هم تن به شکست دادیم. لبنان 19 سال است که به جام ملت های آسیا راه نیافته و نسبت به عربستان که حضور در جام جهانی را در کارنامه دارد اصلا تجربه لازم را نداریم. باید واقع‌گرا باشم و اعتراف کنم که از اول هم ما شانس سوم حضور به دور بعد بودیم. باید در دیدار سوم برابر کره شمالی به پیروزی برسیم تا بتوانیم امیدوار به صعود باشیم.»

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر