فوتبال ایران / شناسه خبر: 92517 / تاریخ انتشار : 1397/10/22 17:06
|

مسعود ده‌نمکی، کارگردان سرشناس سری مجموعه فیلم‌های اخراجی‌ها این‌روزها به خاطر اظهارنظرش درباره برد تیم ملی ایران برابر یمن حسابی در جامعه فوتبال خبرساز شده است. مسعود ده نمکی روزنامه نگار سابق و کارگردان سینمای ایران است. او را با سری فیلم های اخراجی‌ها و البته اظهارنظرهایش می شناسند هرچند پیش از این او با فیلم های کوتاهی که ساخته بود نقدهایش را هم به فوتبال ارائه کرده بود. اما ده نمکی در آخرین اظهارنظرش درباره برد تیم ملی ایران برابر یمن این بار در محافل ورزشی خبرساز شده به طوری که افرادی چون خداداد عزیزی، داریوش مصطفوی و چند چهره مطرح فوتبال به نقد حرفثهای او پرداختند. ده نمکی در برنامه فرمول یک علی ضیا درباره برد 5 گله تیم ایران برابر یمن گفته بود "ایران هنر نکرد که به یمن ۵ گل زد. من اگر جای آن‌ها بودم سعی می‌کردم این ۵ تا را به عربستان، امارات یا تیم دیگری بزنم" او این حرف را از این نظر که کشور یمن شرایط خوبی ندارد و در جنگ است به زبان آورده و اینکه تیم ایران باید رعایت حریف را می کرد. این تقریبا شبیه همان فلسفه ای است که محمد مایلی کهن در تیم ملی داشت و در بازی با مالدیو و یا تیم هایی در این حد از بازیکنان خواسته بود که مراعات تیم حریف را بکنند. اما اهالی فوتبال این حرف ده نمکی را نپسندیدند و واکنش هایی به این حرف‌ها داشتند.

ده‌نمکی درباره این ماجراها گفته:« من گفتم که با توجه به شرایطی که تیم یمن دارد بهتر است بازیکنان ما با حریف مدارا می کردند اما متاسفانه آقایان صورت مساله را پاک کردند.»

کارگردان سری فیلم های اخراجی ها در ادامه درباره اینکه ما به چه شناختی باید برسیم تا بتوانیم تشخیص بدهیم با کدام تیم ها باید مدارا کنیم گفت:« این کار سختی نیست به نظر من می توان تشخیص داد.»

او در رابطه با اینکه اهالی فوتبال گفته اند حرف های او با قوانین دنیای حرفه ای منافات دارد گفت:« بله و اگر اینگونه بود هیچوقت تختی به وجود نمی آمد. خداوند انسان را آفرید و انسان توجیه را...»

ده نمکی در ادامه با تایید اینکه مسابقات جام ملت ها را با دقت می بیند گفت:« اگر ناگفته ای باشد حتما در ادامه در این رابطه خواهم گفت.»

2

captcha
تازه ها
بیشتر