تیم ملی ایران / شناسه خبر: 92500 / تاریخ انتشار : 1397/10/22 14:21
|
دبل سردار برای صعود بی‌دردسر

ایران 2 – ویتنام صفر / تیم ملی، ششدانگ

تیم ملی با سه تغییر در ترکیب اصلی خود به مصاف ویتنام رفت و با نمایشی برتر سه امتیاز دیگر دشت کرد تا صعودی بی‌دردسر و راحت به مرحله بعد داشته باشد.

شنبه 22/10/1397، بازی دوم از مرحله گروهی  جام ملتهای آسیا 2019، ورزشگاه آل نهیان ابوظبی، ساعت 14:30 دقیقه ، تماشاگر:5 هزار نفر

ایران 2

گل ها:سردار آزمون(38 و 69)

ویتنام صفر

داور: محمد تقی الجعفری( سنگاپور)

کمک ها: رونی کو مین کیات، سرگی گریشنکو (قزاقستان)

اخطار: مهدی طارمی و احسان حاج صفی(ایران) دوان وان هائو و دو دوی مان (ویتنام)

بازیکن برتر: سردار آزمون(ایران)

ایران: علیرضا بیرانوند، وریا غفوری، احسان حاج صفی، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، وحید امیری( احمد نوراللهی 64)، محمدحسین کنعانی زادگان، سامان قدوس،مهدی طارمی( مهدی ترابی 64)، سردار آزمون( کریم انصاری فرد 79)، اشکان دژاگه

سرمربی: کارلوس کی‌روش

ویتنام: دو دوی مان، نگوس ها، بی تی دونگ، وان وان هئو، نگوین ترونگ( انگوین تین لین 84)، نگوین کونگ، فام دوس هوی( انگان وان دای  59)، دو هانگ، نگوین کوانگ، فان وتان دوک(انگوین وان توئان    46)، دانگ وان لام.

سرمربی:پارک هانگ سئوک

برخلاف پیش بینی ها جهانبخش در ترکیب اصلی قرار نگرفت اما کی روش سه تغییر در ترکیب اصلی اش ایجاد کرد.

درست مثل بازی با یمن تیم ملی با ریتم تند و بازی فشرده کار را آغاز کرد اما بعد از دو دقیقه ویتنام هم به زمین ما آمد و بازی متعادل شد.

اولین پاس خوب اشکان در دقیقه 6 سردار را روانه دروازه ویتنام کرد اما او به توپ نرسید.

دقیقه 10 تیم ملی با کرنر  کاپیتان دژاگه می توانست از برتری فیزیکی اش استفاده کند اما توپ به امیری برخورد کرد و در دستان گلر ویتنام جای گرفت.

دقیقه 16 و بعد از چند دقیقه بازی بهم ریخته دژاگه با پاس تودر قدوس را راهی دروازه حریف کرد اما خروج دروازه بان ویتنام مانع از گلزنی سامان شد .

دقیقه 23  و بعد از برتری تیم ما در مالکیت توپ ارسال خوب وریا غفوری با کنترل و ضربه طارمی همراه شد اما مدافعان ویتنامی جلوی توپ ایستادند تا این موقعیت هم بلاک شود.

دقیقه 26 سردار آزمون در گوشه محوطه جریمه صاحب موقعیت شوتزنی شد اما دانگ وان باز هم شوت محکم او را ریباند کرد تا موفق ترین بازیکن تیمش در برگشت دادن موقعیت های تیم ایران باشد.

دقیقه 27 ناهماهنگی بیرانوند و پورعلی گنجی باعث شد با دفع توپ پورعلی گنجی بازیکن ویتنام در موقعیت شوتزنی قرار بگیرد که البته ضربه او بسیار بی دقت و ضعیف بود.

دقیقه 30 ارسال مناسب دژاگه با پرش سردار و طارمی مواجه شد اما توپ از روی سر هر دو نفر گذشت و این موقعت هم ساخته نشد.

دقیقه 36 یک حمله هماهنگ  و کار ترکیبی خوب از تیم ما با پاس امیری و شوت سر ضرب آزمون همراه شد اما این ضربه هم در چارچوب دروازه ویتنام نبود.

دقیقه 38 سرانجام قفل دروازه ویتنام باز شد.در این لحظه بعد از حرکت تکنیکی غفورب او با پاس در فضا قدوس را روانه کرد و سامان در یک وجبی خط عرضی با ارسالی دقیق سردار را در در آستانه گلزنی قرار داد تا شماره 20 ما با پرشی دیدنی  و ضربه سری دقیق دروازه ویتنام را باز کند.

دقیقه 44  و با پرتاب اوت بلند امیری و دخالت طارمی توپ به دست مدافع ویتنام برخورد کرد اما خبری از پنالتی نشد.

نیمه دوم بدون تغییر در ترکیب ما و یک تغییر در خط حمله حریف آغاز شد  و ظاهرا ویتنام کمی جلوتر آمده تا گل خورده را جبران کند اما خیلی زود عقب می رود.

دقیقه 51 در حالی که مدافعان تیم ملی منتظر بالا رفتن پرچم آفساید کمک داور بودند کونگ فونگ با بیرانوند تک به تک شد اما گلر ما از این مصاف سربلند بیرون آمد و با خروج بموقع توپ را دفع کرد.

یک دقیقه بعد تیم ما که می دانست نباید اجازه دهد ویتنام زیاد جلو بیاید با شوت سردار باز هم تا آستانه گلزنی پیش رفت اما باز هم دفع گلر حریف توپ را برگشت داد و در ریباند هم شوت محکم طارمی کارساز نشد.

دقیقه 54 هم تلاش طارمی برای خلق موقعیت به جایی نرسید و باز هم خروج بموقع گلر ویتنام این شانس را از ما گرفت.

بعد از چند دقیقه بازی متعادل که تنها یک شوت  بی دقت از سوی دژاگه را به همراه داشت کی روش دو تعویض همزمان در نیمه جلوی زمین تیمش انجام داد.

دقیقه 67 ارسال ایستگاهی از سوی حاج صفی با اشتباه ویتنامی ها در آفسایدگیری مواجه شد اما  نوراللهی در کنترل توپ ناموفق بود تا این شانس بادآورده از دست برود.

دو دقیقه بعد پاس عمقی ترابی با کنترل توپ و چرخش زیبای سردار مواجه شد تا آزمون توپ را روی پای چپش بیاندازد و با ضربه ای دقیق اندوخته خودش و تیم ملی را دوبرابر کند.

دقیقه 75 ضدحمله سریع تیم ملی با حرکت ترابی  و پاس عالی او برای قدوس همراه شد. اما توپ از مقابل او عبور کرد.در ادامه قدوس با ارسالی دقیق موقعیت گلی برای سردار ساخت اما خروج گلر ویتنام و دخالت مدافع حریف مانع از ثبت گل سوم شد.

دقیقه 88 و بعد از لحظاتی بازی منفعلانه  اشتباهات مدافعان تیم ملی و در صدر آنها غفوری و نوراللهی موقعیت بسیار خوبی را تقدیم ویتنام کرد اما ضربه نهایی وان توان  با اختلاف بسیار کمی بیرون رفت تا کلین شیت بیرانوند خراب نشود.

در نهایت  اتفاق دیگری در میدان رقم نخورد  تا تیم ملی با بردی متقدرانه و راحت ویتنام را کنار بزند و با شش امتیاز صعودی بی دردسر و راحت به مرحله بعدی داشته باشد.

captcha
تازه ها
بیشتر