جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92426 / تاریخ انتشار : 1397/10/20 23:32
|
مصدوم‌ها بازیکنان کلیدی ما بودند

سرمربی استرالیا: جای دنیل ارزانی در تیم خالی است

سرمربی استرالیا: جای ارزانی در تیم خالی است

گراهام آرنولد، سرمربی استرالیا در آستانه دومین بازی تیمش در جام ملت‌های آسیا مقابل فلسطین اعتراف کرد که جای مهاجمان مصدوم تیمش از جمله دنیل ارزانی خالی است. ارزانی، مهاجم ایرانی‌الاصل پیش از جام جهانی 2018 تصمیم گرفت که پیراهن این تیم را به تن کند و در روسیه پدیده تیمش بود، ولی در یکی از بازی‌های سلتیک آسیب دید و مجبور شد زانویش را جراحی کند.

آرنولد که پس از شکست یک بر صفر مقابل اردن با انتقادات زیادی روبرو شد، درباره ناکامی تیمش در گلزنی در این بازی گفت: «نمی‌خواهم خیلی درباره این موضوع صحبت کنم، ولی مارتین بویل و دانیل ارزانی قرار بود در این تورنمنت بازیکنان کلیدی ما باشند، چون توانایی بالایی در حالت‌های یک در مقابل یک دارند و مقابل تیم‌های بسته می‌توانند گره‌گشا باشند.» مارتین بویل پیش ازتورنمنت در پیروزی 5 بر صفر استرالیا مقابل عمان آسیب دید و نتوانست تیمش را در امارات همراهی کند.

---

استرالیا برای صعود باید جمعه بتواند فلسطین را شکست دهد، ولی پس از برد اردن مقابل سوریه می‌داند که دیگر بختی برای سرگروهی ندارد. البته استرالیا در صورت دوم شدن قرعه سختی نخواهد داشت و احتمالا با ازبکستان یا عمان روبرو می‌شود و بعد از آن در یک چهارم نهایی احتمالا باید با سرگروه گروه A بازی کند که امارات، هند یا تایلند خواهد بود.

البته تمرکز آرنولد فعلا تنها روی بازی با فلسطین است که انتظار می‌رود با دفاع بسته و بازی فیزیکی به دنبال امتیاز گرفتن باشد. او درباره سختکوشی فلسطین گفت: «روحیه جنگندگی خصوصیتی است که استرالیا هم دارد. ما می‌دانیم که فلسطین جنگنده خواهد بود و برای ما مهم است که برنده این بازی باشیم.»

او درباره این احتمال که سناریو بازی با اردن تکرار شود، گفت: «نمی‌خواهم به عقب برگردم، ولی مقابل اردن 76 درصد مالک توپ بودیم، فرصت‌های خوبی داشتیم در یک روز دیگر ممکن بود سه یا چهار گل بزنیم. مقابل فلسطین هیچ چیزی مانع ما نخواهد شد و برای یک نمایش خوب تمرکز کرده‌ایم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر