جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92425 / تاریخ انتشار : 1397/10/20 23:05
|

سوریه، دومین شکار اردن

اردن با برتری دو بر صفر مقابل سوریه اولین تیم صعود کننده به مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا شد. اردن که در بازی اول با پیروزی یک بر صفر مقابل استرالیا شگفتی‌ساز شده بود در بازی دوم هم توانست با ضدحملات زهردارش کار سوریه را تمام کند و در صدر گروه B قرار بگیرد.

در این بازی ابتدا التماری در دقیقه ۲۷ برای اردن گل زد و سپس طارق خطاب در دقیقه ۴۳ روی پاس التماری تیمش را دو بر صفر از سوریه پیش انداخت. تلاش سوری‌ها در نیمه دوم ثمری نداشت در حالی که اردن همچنان روی ضدحملات تیم خطرناک‌تر زمین بود.

ویتال بورکلمانز، سرمربی بلژیکی اردن در نشست خبری بعد از بازی گفت: «بازیکنان بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتند و به این تیم افتخار می کنم. امیدوارم که این روند خوب ما ادامه داشته باشد. امشب را استراحت می کنیم و فردا دیدار امروز برابر سوریه را تحلیل می کنیم تا خود را آماده بازی برابر فلسطین کنیم. با توجه به اینکه صعود ما به دور بعد نهایی شده در دیدار سوم با بازیکنان ذخیره بازی خواهیم کرد.»

او در تمجید از آمر شافی هم گفت: «در دو بازی بسیار حساس و مهم دروازه خود را بسته نگه داشتیم و این به خاطر سنگربان بسیار خوبی است که در اختیار داریم. بسیار خوب آماده این رقابت ها شده ایم و آماده ایم تا برابر هر تیمی رقابت کنیم.»

این شکست برای سرمربی سوریه گران تمام شد و فدراسیون فوتبال این کشور ساعتی بعد از بازی برند اشتانگه را برکنار کرد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر