جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92393 / تاریخ انتشار : 1397/10/19 17:46
|
ژاپن 3 - ترکمنستان 2

خطر از بیخ گوش ژاپن گذشت

خطر از بیخ گوش ژاپن گذشت

ژاپن، مدعی جدی جام ملت‌های آسیا در اولین بازی‌اش چیزی نمانده بود مقابل ترکمنستان غافلگیر شود، ولی در نیمه دوم بازگشت خوبی داشت و توانست به پیروزی سه بر دو برسد. تصور نمی‌شد ژاپن مقابل حریف گمنامش به دردسر بیفتد، ولی شوت رعدآسای ارسلان‌مورات امانف در دقیقه 26 به ترکمنستان کمک کرد با برتری یک بر صفر به رختکن برود.

ژاپن خونسردی‌اش را از دست نداد و در نیمه دوم توانست با دو گل متوالی یویا اوساکو، مهاجم وردربرمن در دقایق 56 و 60 پیش بیفتد. در دقیقه 71 نوبت دوان بود که گل سوم ژاپن را بزند، ولی این پایان ماجرا نبود و ترکمنستان در دقیقه 79 با پنالتی احمد عطایف فاصل را به حداقل رساند. این گل کار ژاپن در دقایق پایانی را سخت‌تر کرد، ولی آنها از برتری‌شان محافظت کردند و توانستند به سه امتیاز برسند.

---

ژاپن با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان به دنبال پنجمین قهرمانی آسیاست.  سامورایی‌های آبی چهار سال قبل در استرالیا در مرحله یک چهارم نهایی مقابل امارات غافلگیر شدند، ولی هاجیمه موریاسو مصمم است با تیمش به مراحل پایانی تورنمنت برسد. دو بازی بعدی این تیم به ترتیب مقابل عمان و ازبکستان خواهد بود.

موریاسو: بازی اول همیشه خاص است

موریاسو، سرمربی ژاپن در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: «بازی اول در تورنمنت همیشه خاص است و ما انتظار یک جنگ سخت را داشتیم. قطعا بابت سه امتیاز خوشحالیم، ولی برای بازی بعد باید روی نکات زیادی کار کنیم.»

یازگولی هوجاگلدیف، سرمربی ترکمنستان هم که تیمش بالاتر از انتظار بازی کرد، به خبرنگاران گفت: «از عملکرد نیمه اول تیم شگفت‌زده شدم. در نیمه دوم کیفیت‌مان کمی افت کرد، ولی هنوز کار ما تمام نشده. در دو بازی بعدی با تمام وجود تلاش می‌کنیم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر