فوتبال ایران / شناسه خبر: 92392 / تاریخ انتشار : 1397/10/19 17:46
|

بی‌موقع‌ترین انتخاب / عجله کلمبیایی‌ها برای معرفی کی‌روش!

سایت روزنامه کلمبیایی «ال‌تی‌یِمپو» نوشته که انتظار می‌رود انتصاب کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی بعدی تیم ملی فوتبال کلمبیا تا چند روز آینده صورت بگیرد.

عجله کلمبیایی‌ها برای معرفی کی‌روش

ادعای کلمبیایی‌ها درباره توافق با کارلوس کی‌روش حالا به جایی رسیده که یکی از رسانه‌های کلمبیایی مدعی شده تا چند روز آینده کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور انتخاب می‌شود. آن درست در اوج رقابت‌های جام ملت‌های آسیا و در شرایطی که احتمالاً تا چند روز آینده کارلوس کی‌روش وارد مرحله حساس‌تری از رقابت‌ها می‌شود. مرحله‌ای که در آن هم خود کی‌روش و هم بازیکنانش به تمرکز بیشتری نیاز دارند.

ادعای اخیر این سایت کلمبیایی که با قطعیت بیان شده به گمانه‌زنی‌هایی که در طول یک سال گذشته در این رابطه مطرح می‌شد، رنگ و بوی جدی‌تری داده است. در تمام یکسال گذشته، بارها و بارها رسانه‌های کلمبیایی از مذاکره با کی‌روش نوشتند و هر بار با تکذیب فدراسیون فوتبال این کشور، خبرهای رسانه‌ای کلمبیا به ادعاهایی که هیچ پایه و اساسی ندارند، تعبیر شده بود.

سایت روزنامه کلمبیایی «ال‌تی‌یِمپو» نوشته که انتظار می‌رود انتصاب کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی بعدی تیم ملی فوتبال کلمبیا تا چند روز آینده صورت بگیرد. بر اساس این گزارش، کی‌روش 65 ساله همچنان اصلی‌ترین گزینه اعضای کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال کلمبیا برای جانشینی خوسه پکرمان است که پس از جام جهانی 2018 از سمت سرمربیگری تیم ملی کلمبیا استعفا کرد.

اگر اتفاق خاصی در لحظه آخر نیفتد، کی‌روش در نشست بعدی اعضای کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال کلمبیا که چند روز دیگر برگزار می‌شود، به عنوان سرمربی جدید تری‌کالر معرفی خواهد شد. براساس این گزارش این سرمربی پرتغالی با پایان قرارداد فعلی‌اش با فدراسیون فوتبال ایران، از ماه فوریه کارش را با تیم ملی کلمبیا آغاز خواهد کرد.

«ال‌تی‌یِمپو» همچنین نوشت که از اواخر سال میلادی گذشته - 2018 - بود که به طور غیررسمی از کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی بعدی «تری‌کالر» یاد شد. حقیقت این است که در این مدت مسئولان فدراسیون فوتبال کلمبیا سه بار با کی‌روش ملاقات داشته‌اند که یکی در حاشیه مراسم THE BEST فیفا در تاریخ 24 سپتامبر، دومی در ماه نوامبر در یک قرار شام در مادرید و سومی در تاریخ 9 دسامبر در حاشیه بازی فینال لیبرتادورس در شهر مادرید بوده است.

در این گزارش آمده که روز سه‌شنبه، فدراسیون فوتبال کلمبیا اعلام کرد مذاکره‌ای با فیلیپه اسکولاری، دیگر کاندیدای مطرح شده از سوی رسانه‌ها برای سرمربیگری تری‌کالر نداشته است. با توجه به تکذیب مذاکره با اسکولاری و اینکه گوستاوو آلفارو، سرمربی کنونی بوکاجونیورز نیز شایعه دریافت پیشنهاد از فدراسیون فوتبال کلمبیا را رد کرده، اکنون تنها گزینه اصلی باقی‌مانده، کارلوس کی‌روش است.

آنچه بیشتر از اخبار منتشر شده در رسانه‌های کلمبیایی، عجیب و سوال برانگیز است اما سکوتی است که فدراسیون فوتبال و شخص کی‌روش در برابر ادعاهای اخیر این رسانه‌ها داشته‌اند. درست است که چندی پیش رییس فدراسیون این کشور تأکید کرده بود که حضور کی‌روش در تیم ملی کلمبیا هنوز قطعی نیست اما حتی او هم حضور کی‌روش بین کاندیداهای مربی‌گری و مذاکره با او را تکذیب نکرده است.

با همه این‌ها اما در طول یک سال اخیر به همه ما ثابت شده که رسانه‌های کلمبیایی علاقه زیادی به حاشیه و پیشگویی دارند. آن‌ها یک سال است که از میان همه گزینه‌های مطرح شده، کی‌روش را به عنوان سرمربی تیم ملی کشور خود معرفی می‌کنند. یکسال است به تکذیب‌های فدراسیون فوتبال خود توجهی نمی‌کنند و یکسال است که فدراسیون فوتبال ایران و کی‌روش اظهارنظر قاطعی درباره ادعای این رسانه‌ها نداشته است.

 

 

500 - 2

 

captcha
تازه ها
بیشتر