فوتبال ایران / شناسه خبر: 92330 / تاریخ انتشار : 1397/10/18 18:15
|
تیم‌های خوزستانی بلاتکلیف و ناامید

از گلایه‌های قطبی تا سکوت عجیب سرجیو

با شرایطی که در تیم‌های خوزستانی وجود دارد، به نظر نمی‌رسد سهمیه ۴ تیمی این استان در لیگ برتر حفظ شود. البته هنوز تا پایان نقل و انتقالات نیم فصل زمان زیادی مانده.

نقل و انتقالات نیم فصل خیلی وقت است که شروع شده. یک سری تیم‌ها قبل از شروع رسمی نقل و انتقالات، مذاکرات خود را با بازیکنان مورد نظر شروع کردند، یک سری دیگر هم بعد از آن دست به کار شدند و تا الان مذاکرات نسبتا خوبی انجام دادند. در این میان اما خبر چندانی از تیم‌های خوزستانی نیست. این در حالی است که تیم‌های رقیب آنها یعنی سپیدرود رشت، ماشین‌سازی تبریز و... دست به کارش شدند و با وجود یک سری مشکلات، بازیکنانی تا الان به خدمت گرفتند اما در تیم‌های خوزستانی هنوز هیچ خبر خوشایندی در مورد جذب بازیکنان جدید نیست.

شاید به نظر برسد فولاد خوزستان شرایط خوبی دارد که می‌تواند به راحتی هر بازیکنی بخواهد به خدمت بگیرد اما ظاهرا اینطور نیست که همین مساله گلایه‌های افشین قطبی را به دنبال داشته. قطبی قبل از اینکه ایران را برای تعطیلات چند روزه، ترک کند، از باشگاه خواست بازیکنان موردنظر را به خدمت بگیرد و البته تدارک اردوی دوبی یا کیش را ببیند اما وقتی برگشت خبری از این مساله نبود. افشین قطبی از این مساله ناراحت است و گلایه‌های زیادی نسبت به عملکرد باشگاه دارد. یکی دیگر از گلایه‌های افشین قطبی این است که از باشگاه فولاد خوزستان خواسته، عزیز فریسات و موسی سواری را از کادرفنی کنار بگذارند اما تا الان هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته. در کنار آن، حتی افشین قطبی نسبت به حضور موسویان سرپرست تیم گلایه دارد و معتقد است او شرایط لازم برای این کار را ندارد اما موسویان هم همچنان کنار تیم است و کنار نرفته. با این شرایط، افشین قطبی مانده که چه کند. به تازگی نعیم سعداوی به عنوان مدیرفنی به فولاد خوزستان اضافه شده تا یک سری از کارها را پیش ببرد تا رضایت قطبی جلب شود. ظاهرا سعداوی به گونه‌ای مامور مذاکره با بازیکنان مورد نظر افشین قطبی است. در لیست سرمربی فولاد خوزستان، نام‌هایی مثل سیدحسین حسینی و گادوین منشا به چشم می‌خورد اما تا الان مذاکرات موفقیت‌آمیزی در رابطه با آنها صورت نگرفته. بر این اساس، سعداوی دست به کار شد تا مذاکرات لازم را برای حضور این بازیکنان در فولاد خوزستان انجام دهد. ظاهرا ناامیدی افشین قطبی باعث شده او فعلا روی آرش افشین و محمدمهدی الهایی شاگردان سابقش حساب باز کند. البته هنوز با این بازیکنان قرارداد رسمی امضا نشده اما مدتی است در تمرین فولاد حضور دارند تا در صورت تایید قطبی قرارداد رسمی امضا کنند.

یکی دیگر از گلایه‌های افشین قطبی در مورد اردوی نیم فصل است. قطبی به باشگاه پیشنهاد داد شرایط اردو در دوبی یا کیش را فراهم کنند اما هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفت. به همین دلیل قطبی بعد از بازگشت به ایران و وقتی متوجه شد فعلا نمی‌شود در دوبی اردو زد، خودش به تنهایی به کیش رفت تا امکانات آنجا را مورد ارزیابی قرار دهد. ظاهرا شرایط اردو برای فولاد خوزستان در کیش فراهم است و تصمیم بر این شد که قرمزپوشان اهوازی به جزیره مرجانی بروند تا در آنجا اردو بزنند. البته با توجه به شرایط و امکانات خوبی که فولاد خوزستان دارد و همچنین آب و هوای بهاری اهواز، شاید بهتر بود تیم قطبی در شهر خود بماند و همانجا کار را دنبال کند اما اینطور نشد. به هر حال افشین قطبی سرمربی فولاد خوزستان که قرار است بیش از یک نیم فصل در اهواز بماند و کارش را دنبال کند، انتظار همکاری بیشتری از باشگاه داشت اما انتظاراتش برآورده نشد تا ناراحت و گلایه‌مند بماند.

البته با همین شرایط هم وضعیت فولاد خوزستان بهتر از دیگر تیم‌های خوزستانی است. این روزها استقلال خوزستان همچنان بلاتکلیف است و هیچ پولی برای پرداخت طلب فرانک ساکونی مهیا نشد تا خطر سقوط به لیگ یک آبی‌های اهوازی را تهدید کند. این بی‌پولی حتی باعث شد تکلیف سرمربی تیم مشخص نشود چراکه قبلا قرار بود کریم بوستانی سرمربی موقت باشد اما حالا استقلال خوزستان به دلیل بی‌پولی مجبور است با همین سرمربی ادامه دهد. البته بوستانی خواستار تقویت کادرفنی است که تا الان هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته تا امیدها نسبت به استقلال خوزستان کمتر از همیشه شود.

صنعت‌نفت آبادان این روزها در سکوت عجیبی قرار دارد. پائولو سرجیو سرمربی زردپوشان آبادانی که نسبت به یک سری مشکلات گلایه دارد، لیست مورد نظر خود را به باشگاه داد تا بازیکنان لازم به خدمت گرفته شوند اما دریغ از یک قرارداد جدید. آبادانی‌ها جلال‌الدین علی‌محمدی، میلاد سرلک و گادوین منشا را می‌خواستند اما نه تنها هیچ‌کدام از آنها را جذب نکردند بلکه در خطر از دست دادن جاسم کرار و اکبر ایمانی هم قرار دارند. این مساله و سکوت پائولو سرجیو باعث شد هواداران صنعت‌نفت آبادان بیش از پیش نگران تیم‌شان شوند که باید دید این سکوت چه زمانی شکسته می‌شود و البته هواداران چه واکنشی خواهند داشت.

نفت مسجدسلیمان نسبت به دیگر تیم‌های خوزستانی شرایط بهتری دارد. البته این تیم تا الان میلاد فراهانی را از دست داد اما هیچ بازیکنی به خدمت نگرفته. این در حالی است که حسین دوستدار، فرشاد جانفزا و محمود قائدرحمتی در لیست مازاد قرار گرفتند و بدون شک علیرضا مرزبان به دنبال پر کردن جای آنها است. با شرایطی که در تیم‌های خوزستانی وجود دارد، به نظر نمی‌رسد سهمیه 4 تیمی این استان در لیگ برتر حفظ شود. البته هنوز تا پایان نقل و انتقالات نیم فصل زمان زیادی مانده که باید دید در نهایت سرمربی این 4 تیم خوزستانی راضی خواهند بود یا نه.

9-1

captcha
تازه ها
بیشتر