جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92300 / تاریخ انتشار : 1397/10/18 14:15
|

یمن با ۷ لژیونر / انتقاد از منتقدان: برد تیم ملی را کوچک نکنید

از خوشحالی برای برد پرگل مقابل یمن غافل نشویم. هر چند تیم کوچکی بود و قدرت مقابله با ایران را نداشت اما نه اینقدر کوچک که بگوییم بازیکنانش در هیچ باشگاهی عضویت ندارند و 4 سال است پا به توپ نشده‌اند.

 

امیر اسدی / برد پرگل مقابل یمن در جام ملت‌های آسیا را نباید نادیده بگیریم و با انواع و اقسام انتقادها کوچک‌اش کنیم. در اینکه یمن به هیچ وجه حریف قدرتمندی نبود هیچ شکی نیست اما اینکه بازیکنان حریف ایران در هیچ لیگی فعالیت نمی‌کنند و اصلا در عضویت باشگاهی نیستند، ابهامی است که می‌توان با نوشتن چند نکته به آن پرداخت و البته رفع‌اش کرد.

از 14 بازیکنی که در ترکیب یمن و مقابل ایران بازی کردند، 7 بازیکن در لیگ‌های خارجی عضویت دارند. 6 تا در لیگ ستارگان قطر و یکی هم سوپرلیگ بحرین. در ترکیب تیم ملی ایران هم 3 بازیکن در لیگ ستارگان حضور داشتند. امید ابراهیمی، رامین رضاییان و مهدی طارمی.

 محمد عمر، مدافع 29 ساله یمن، هم‌تیمی امید ابراهیمی و محمدرضا خانزاده در الاهلی قطر است. از امید ابراهیمی می‌توانیم بپرسیم که محمد عمر چه شرایطی در الاهلی دارد و آیا عضو این باشگاه است یا نه؟ که البته هست. مدیر الرداعی دیگر مدافع تیم ملی یمن است که در لیگ بحرین بازی می‌کند. بازیکنی 26 ساله که عضو باشگاه رفاه در بحرین است. یکی از بازیکنان ثابت این تیم که از 8 بازی 12 امتیاز کسب کرده و در رده پنجم جدول حضور دارد. الرداعی در لیگ بحرین حضور دارد و این می‌تواند خط بطلانی باشد روی این ادعا که او بدون باشگاه است.

---

احمد السروری با اینکه عضو تیم ملی یمن است اما در عضویت باشگاه سنترال در برزیل قرار دارد. سنترال باشگاه مشهوری نیست اما تیم فوتبال دارد و السروری هم عضو آن است. بنابراین نمی‌توانیم بگوییم مهاجم 20 ساله تیم ملی یمن، عضو هیچ باشگاهی نیست.

علاء محمد الساسی مشهورترین بازیکن تیم ملی یمن و البته کاپیتان این تیم است. هافبک 31 ساله باشگاه السیلیه در لیگ ستارگان قطر که دومین فصل حضور در این تیم را سپری می‌کند. الساسی هر از چند گاهی در ترکیب السیلیه قرار می‌گیرد و مدیران و کادر فنی این باشگاه قطری نیز به او اطمینان کامل دارند.

احمد الحیفی دیگر بازیکن تیم ملی یمن است که عضوی از باشگاه الخریطیات در لیگ قطر محسوب می‌شود. الحیفی 25 ساله که یک هافبک دفاعی است این فصل را در ترکیب الخریطیات می‌گذراند و بازیکن کوچکی هم برای این تیم نیست. درست مانند محمد عبدالله که در ترکیب ام‌صلا در لیگ ستارگان قطر حضور دارد. هافبکی 30 ساله که وظیفه بازیسازی را در تیم ملی یمن بر عهده دارد. عمار حسین، مدافع یمن آخرین بازیکن از ترکیب لژیونرهای این تیم است که مقابل ایران بازی کرد. او در لیگ ستارگان قطر عضو باشگاه قطر اس‌سی است. همان تیمی که ساموئل اتوئو، مهاجم کامرونی و سابق بارسلونا و اینترمیلان را در اختیار دارد.

---

از بین بازیکنان ذخیره یمن، بازی به یک لژیونر نرسید. محمد احمد، مدافع 24 ساله الخور که این فصل 6 بار در ترکیب تیم سابق سروش رفیعی قرار گرفته و 524 دقیقه بازی کرده. این‌ها آماری است که نشان می‌دهد تیم ملی یمن، تعدادی لژیونر نیز در ترکیب خود داشت که شاکله اصلی این تیم را تشکیل می‌دهند.

باز هم یک جمله تکراری. از خوشحالی برای برد پرگل مقابل یمن غافل نشویم. هر چند تیم کوچکی بود و قدرت مقابله با ایران را نداشت اما نه اینقدر کوچک که بگوییم بازیکنانش در هیچ باشگاهی عضویت ندارند و 4 سال است  پا به توپ نشده‌اند.  

---

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر