فوتبال ایران / شناسه خبر: 92297 / تاریخ انتشار : 1397/10/18 13:42
|
من هم جای کی‌روش بودم حسینی را تعویض می‌کردم

فریبا: گل‌های متنوعی به یمن زدیم

۵ گل از لحاظ روحی و روانی خوب بود

 بهتاش فریبا، عضوکمیته فنی باشگاه استقلال ارزیابی خود از اولین بازیکن تیم ملی درجام ملت های آسیا را بیان می‌کند:« در هر تورنمنتی اولین بازی مهمترین بازی است بنابراین کی‌روش خیلی روی آن تمرکز داشت که بهترین بازی ما باشد. با تیمی بازی داشتیم که رنکینگش با ما فاصله دارد. نا چندین سال است اول آسیا هستیم، نفراتی که داریم اکثرشان لژیونر هستند و در تیم‌های خوبی بازی می‌کنند بنابراین از قبل انتظار یک برد خوب را داشتیم با این حال در فوتبال نمی‌توان نتیجه را پیش‌بینی کرد و باید 90 دقیقه تمام شود.»

فریبا گل زودهنگام تیم ملی را بسیارمهم تلقی کرد:« تیم ما چون خیلی زود گل زد توانست تعداد گل‌هایش را بالا ببرد و شرایطی به وجود بیاورد که حریف تحت فشار قرار بگیرد. با هافبک‌های توپ‌گیری که داشتیم توانستیم خیلی از فرصت‌ها را از حریف بگیریم. قدرت خط دفاعی ما و هافبک‌هایمان به حریف اجازه بازسازی ندارد و آنها تنها یکی دو موقعیت نصفه و نیمه داشتند. گل‌هایی که ما زدیم مختلف بودند هم روی شوت‌زنی، هم روی ارسال،‌هم روی ریباند و هم با پاس عمقی به گل رسیدیم. این مساله می‌تواند برای یک تیم خیلی مهم باشد که در شرایط مختلف به گل برسد.» فریبا درباره تعوض مجید حسینی هم حرف هایی دارد:« این تعویض به خاطر بینش خیلی خوب کی‌روش بود. من هم هنگامی که بازی را نگاه می‌کردم گفتم اگر جای کی‌روش بودم حسینی را بین دو نیمه تعویض می‌کردم چون او عصبی بازی می‌کرد و ممکن بود خطری برای تیم به وجود بیاورد پژمان منتظری نیز عملکرد خوبی از هنگام ورودش به زمین داشت. با این وجود فشار زیادی روی خط دفاع و دروازه ما به وجود نیامد که بخواهیم شرایط مدافعان را در کل بسنجیم. فقط می‌توانم بگویم تعویض،‌تعویض بسیار درستی بود و با آمدن پژمان آرامش به تیم ما اضافه شد. به هرحال بردن با پنج گل در بازی اول از نظر روحی برای ما اتفاق خوبی بود. تیم ویتنام هم که با آن بازی داریم تقریبا خط دفاعش مانند یمن است اما خط حمله و هافبک آنها قدرتش خیلی بیشتر از یمن است. خط هافبک و حمله آنها هم سرعتی است و خیلی زود و هم نزدیک می‌شوند و فضا را می‌بندند به نظر من بازی ما با ویتنام سخت‌تر از یمن خواهد بود.»

---

پیشکسوت باشگاه استقلال پیروزی با این اختلاف را هرگزکوچک نمی‌داند:« شروع مسابقات نشان داد این دوره ممکن است شگفتی‌های زیادی به وجود بیاید. شگفتی‌هایی که روز اول مقابل استرالیا بوجود آمد اما من فکر می‌کنم شاید اگر استرالیا هم در 15 دقیقه اول به اردن گل می‌‌زد می‌توانست تعداد گل‌های بیشتری داشته باشد ضمن این که اردن هم دروازه‌بان و هم خط دفاعی‌اش با تیم یمن خیلی تفاوت دارد. ما قدرت‌مان از این تیم‌ها بیشتر است. اما اگر شرایط حریف را بسنجیم به نظرم این تیم‌ها از نظر کیفی از یمن بهتر بودند. در اینگونه تورنمنت‌ها از بازی دوم به بعد شرایط می‌تواند طبیعی‌تر شود.»

فریبا اعتقاد دارد که فدراسیون فوتبال باید حواشی ایجاد شده بعد از این بازی را جمع و جورکند:«من فکر می‌کنم ما فدراسیون مان اگر قوی باشد می‌تواند این را جمع کند. باید از تیم ملی حمایت کنیم، باشگاه‌ها فرزند تیم ملی هستند. یعنی باید همیشه کمک کنند که تیم ملی ما در آسیا و جهان شرایط خوبی داشته باشد همه ما وظیفه داریم در مقاطعی که تیم ملی ما مسابقات مهم را برگزار می‌کند از آن حمایت و به آن کمک کنیم. این تیم برای شخص خاصی نیست برای مملکت و مردم ما است.»

10-670

captcha
تازه ها
بیشتر