فوتبال ایران / شناسه خبر: 92271 / تاریخ انتشار : 1397/10/17 16:25
|
بلیت‌های نایاب و سکوهای خالی

معضل جدیدی که بازی ایران – عراق را تهدید می‌کند

با اتفاقات عجیبی که تا کنون رخ داده، بعید نیست سکوهای ورزشگاه محل برگزاری حساس‌ترین بازی ایران در مرحله گروهی هم علی‌رغم فروش بلیت‌ها، خالی بماند.

معضل جدیدی که بازی ایران – عراق را تهدید می‌کند

معضل جدید جام ملت‌های آسیا را باید خالی ماندن سکوهای ورزشگاه‌هایی بدانیم که میزبان بازی‌های پرطرفدار جام هستند. مسابقاتی که بلیت‌های‌شان از مدت‌ها پیش نایاب شده بودند.

مسابقه سوریه – فلسطین از گروه B  جام ملت‌های آسیا، از آن مسابقاتی بود که هوادران دو تیم از یک ماه قبل، برای تهیه بلیت مسابقه به دردسر افتاده بودند و باید دست به دامان فروشندگان بازار سیاه فروش بلیت می‌شدند. بحران بلیت بازی سوریه – فلسطین تا جایی پیش رفته بود که حتی از یک هفته قبل برخی که به دنبال بلیت در بازار سیاه بودند نیز موفق به خرید آن نشدند و از رفتن به ورزشگاه بازماندند.

البته که در نهایت بازی سوریه – فلسطین تحت تأثیر تشویق پر سروصدا و حس و حال عجیب تماشاگران دو تیم روی سکوها برگزار شد اما در عین حال خالی ماندن تعداد زیادی از سکوهای ورزشگاه شارجه امارات باعث تعجب همه می‌شد.

وقتی مسابقه آغاز شد، همه مشاهده کردند که بخش اعظمی از ورزشگاه شارجه خالی است. این استادیوم که گنجایش ۱۵ هزار نفری داشت، بعد از بازسازی برای جام ملت های آسیا حالا تقریبا ۲۰ هزار نفر گنجایش دارد. طبق آماری که اعلام شده، ۸۵۰۰ نفر تماشاگر روی سکوها در این بازی حاضر بودند.

در واقع خیلی از تماشاگران، بلیت بازی را خریده بودند اما به ورزشگاه نیامدند. مشابه این اتفاق حتی در بازی افتتاحیه هم افتاده بود و رسانه‌های اماراتی دلیل خالی ماندن سکوهای ورزشگاه در بازی افتتاحیه را همین موضوع می دانستند. ماجرای عجیبی که در صورت ادامه می‌تواند از شور و حال ورزشگاه‌ها بکاهد.

حالا مسئولان برگزاری جام ملت‌های آسیا در پی ریشه‌یابی این موضوع هستند تا مشخص شود چطور بلیت‌ها به فروش می رود اما سکوهای ورزشگاه خالی می ماند!

با توجه به اینکه این اتفاق بعد از بازی افتتاحیه، در مسابقه سوریه – فلسطین تکرار شده است، می‌تواند در بازی ایران – عراق که شرایط مشابهی دارد، تکرار شود. چرا که متقاضیان تهیه بلیت بازی ایران – عراق، از حالا هیچ بلیتی برای این مسابقه پیدا نمی‌کنند و با مشکل تهیه بلیت مواجه هستند و با اتفاقات عجیبی که تا کنون رخ داده، بعید نیست سکوهای ورزشگاه محل برگزاری حساس‌ترین بازی ایران در مرحله گروهی هم علی‌رغم فروش بلیت‌ها، خالی بماند.

نظیر این اتفاق در بازی‌های لیگ هم افتاده بود و در یکی از شهرآوردهای پایتخت، سکوهای مربوط به هواداران استقلال خالی ماند و عده‌ای در گمانه‌زنی‌های‌شان معتقد بودند که هواداران رقیب بلیت‌های جایگاه هواداران استقلال را خریداری کرده‌اند تا شمار استقلالی‌های ورزشگاه کمتر باشد. اینکه آیا خالی ماندن سکوهای ورزشگاه‌های امارات به دلیل مشابهی باشد یا نه، در حال حاضر در دست بررسی است.

مهم‌تر اما این است که آیا مسوولان برگزاری مسابقات می‌توانند این مشکل را ریشه‌یابی‌ کرده و راه‌حل مناسبی برای آن پیدا کنند یا نه؟

 

captcha
تازه ها
بیشتر