فوتبال ایران / شناسه خبر: 92250 / تاریخ انتشار : 1397/10/17 16:46
|
پنچره باز نقل و انتقالات هم لیست پرسپولیس را پر نکرد

وقتی برانکو از تهدید، فرصت ساخت

برانکو در حالی که روزهای خوبی را در پرسپولیس سپری می کرد، با مشکل بزرگ محرومیت تیم از نقل و انتقالات آن هم دو پنجره، روبرو شد. این تهدید جدی بود که می توانست شاکله پرسپولیس را به هم ریخته و مدت ها اثرات منفی آن در این تیم ماندگار شود. اما برانکو ایوانکوویچ از این تهدید بزرگ یک فرصت بزرگ‌تر برای پرسپولیس ساخت که هم موفقیت هایش را ادامه داد و هم از نظر مالی شرایط بسیار خوبی را برای این تیم به وجود آورد.

برانکو با نتایجی که با بازیکنان پرسپولیس کسب کرد، از یک طرف پاداش حضور موفق در لیگ قهرمانان آسیا به این تیم کمک بزرگی کرد و از طرف دیگر این تیم نه تنها در دو فصل گذشته و حتی حالا نیاز به صرف هزینه گزاف برای جذب بازیکنان با قیمت گزاف نداشته است. برانکو قبل از سفر به قطر برای برگزاری اردوی 10 روزه تیمش در این کشور، لیست تیمش را منتشر کرد که نکته حاضر اهمیتی در این لیست وجود داشت. با وجود اینکه هر باشگاه می تواند 18 بازیکن بزرگسال برای تیمش و برای حضور در رقابت ها جذب کند، تنها 15 بازیکن بزرگسال در لیست پرسپولیس دیده می شود و بااین اوصاف این تیم هنوز سه جای خالی دارد. حتی در صورتی که این تیم اقدام به جذب یک مهاجم بکند، باز هم دو جای خالی در لیست بزرگسالانش خواهد داشت. برانکو با بهره گیری از بازیکنانی مثل علی علیپور، سیامک نعمتی ، آدام همتی، بشار رسن، حمید طاهرخانی، محمد امین اسدی و... و فرصت دادن به آنها، حالا همین بازیکنان می توانند انتظارات  این سرمربی را برآورده کنند در حالی که پرسپولیس هزینه زیادی برای آنها نکرده است. این هنر برانکو بود که اینگونه به نفع پرسپولیس تمام شده و البته با جای خالی که دارد، هر وقت اراده کند و نیاز تیم اقتضا کند، می تواند اقدام به جذب بازیکن نماید.

همه این اتفاقات در حالی رخ می دهد که برانکو تحولات زیادی را هم برای نیم فصل دوم رقابت ها در تیمش به وجود آورده است و دررقابت های پیش رو، لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا، از علیرضا بیرانوند، بوژیدار رادوشوویچ، حسین ماهینی، مهدی شیری، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، محمد انصاری، سروش رفیعی، مهدی ترابی، مهدی شریفی، علی علیپور، سیامک نعمتی،‌ آدام همتی، ابوالفضل درویش‌وند، محمد نادری، بشار رسن، احسان حسینی، حمیدرضا طاهرخانی، سعید حسین‌پور، محمدامین اسدی و سعید کریمی بهره خواهد برد و همانطور که گفته شد در صورتی که پرسپولیس نیاز به بازیکن پیدا کند، دست برانکو برای جذب باز خواهد بود. می‌توان مدعی شد که سرخ پوشان هیچ وقت در طول سالهای گذشته چنین شرایطی را تجربه نکردند و معمولاً مشکلاتی در جذب بازیکنان مدنظرشان داشتند.

11

 

captcha
تازه ها
بیشتر