فوتبال ایران / شناسه خبر: 92236 / تاریخ انتشار : 1397/10/17 00:34
|
پس از جلسه بیهوده با مالک باشگاه

نساجی، محله برو بیا / نکونام دوباره خداحافظی کرد!

این‌بار انگار نکونام تصمیمش را گرفته: این تصمیم من قطعی و برگشت ناپذیر است و برای تیم دوست‌داشتنی نساجی در ادامه فصل آرزوی موفقیت می‌کنم.

خداحافظی دوباره نکونام

جواد نکونام که در تصمیمی عجیب و غریب از نساجی جدا شد و با پیکان قرارداد بست، وقتی نتوانست به موقع با نساجی فسخ قرارداد کند، قراردادش با پیکان نیز مسئله‌ساز شد و مدیریت کارخانه ایران خودرو ترجیح داد تا با سرمربی نساجی همکاری‌اش را آغاز نکند. نکونام چند روزی را با سردرگمی پشت سر گذاشت. از نساجی دور شده بود و به پیکان هم راهی نداشت. نکونام دوباره یک تصمیم تازه گرفت و به واسطه‌ای دوباره به نساجی نزدیک شد. خبر رسید که او دوباره سرمربی نساجی شده اما این خبر هم فقط ساعاتی دوام داشت و نکونام دوباره از نساجی جدا شد. نکونام باشگاه نساجی را به محله برو بیا تبدیل کرده و هر بار در رفتن‌ها و بازگشت‌هایش از تماشاگران می‌گوید و معلوم نیست چه تصمیمی می‌گیرد، تصمیماتی که فقط چند روز یا چند ساعت دوام دارند.

نامه جواد نکونام به هواداران نساجی پس از اولین خداحافظی‌

---

جواد نکونام درباره این جدایی جدیدش از نساجی می‌گوید: پس ازاتفاقاتی که طی یکی دو هفته گذشته افتاد و همه هم از آن خبردارید، سکوت کردم و حرفی نزدم اما تماس های زیادی ازمردم قائم شهر، مازندران و هواداران نساجی و بازیکنانم داشتم که خواهان بازگشت من بودند. یکی از دوستان مشترک من و آقای صنیعی‌فر تماس گرفت و خواهش کرد نشست مشترکی داشته باشیم. با ایشان دو مرتبه به صورت حضوری ملاقات داشتیم و درنهایت به دعوت خود آقای صنیعی‌فر به دفتر ایشان رفتیم.

جواد نکونام هر لحظه از هواداران نساجی حرف می‌زند تا ماجرای رفت و آمدهایش در نساجی را توجیه کند: آن روزی که می‌رفتم فقط و فقط به طرفداران نساجی فکر می‌کردم که اگر بتوانم حتی یک نفر از آنان را خوشحال کنم باید به این جلسه بروم چون شادی مردم قائم شهر و هواداران برایم مهم است. اگرهم رفتم به خاطر همین طرفداران بود که ازجواد نکونام و تیمش توقع برد و موفقیت داشتند اما از برخی حقایق و مشکلات بی‌خبر بودند. من می دانم دشمنان نساجی و جواد نکونام چه سمپاشی هایی علیه ما انجام دادند اما هواداران واقعی تیم همه چیز را متوجه شده و دست آنان را خواندند.

جواد نکونام که ماجرای جدایی‌اش را پیچیده جلوه می‌دهد، سپس گفت: به همین خاطر وظیفه خودم می دانم با هواداران نساجی رو راست باشم. همه باید با طرفداران تیم صادق و رو راست باشیم و آنها را درجریان امور بگذاریم. بله، من اگر می‌خواستم نساجی را رها کنم و بروم قبل از بازی با صنعت نفت آبادان می رفتم که هم پیشنهاد خوبی از فولاد خوزستان داشتم و همزمان به گوشم رساندند برخی دشمنان من و نساجی در حال توطئه چینی هستند اما ماندم و تا پایان نیم فصل ادامه دادم. چند روزی هم از نیم فصل گذشت ولی مشکلات حل نشد. برخی بازیکنان قصد جدایی داشتند و دارند و حتی سر تمرین حضور پیدا نکردند و خواستار دریافت مطالبات معوقه خود شدند. من هم از باشگاه خواستم در کنار حل مشکلات این بازیکنان بازیکنان نسبت به جذب بازیکن جدید هم اقداماتی انجام شود اما هیچ اتفاقی نیفتاد تا این احساس درمن تقویت شود که شاید جواد نکونام را نمی‌خواهند. از اتفاقات بعد ازآن هم که همه خبر دارند و نمی خواهم و تمایلی هم ندارم درخصوص آن حرفی بزنم.

جواد نکونام با اشاره به جلسه اخیرش با فرهاد صنیعی فر مالک باشگاه نساجی قائمشهر گفت: من به خاطر مردم، خواهش دوست مالک باشگاه و دعوت شخص آقای صنیعی‌فر به دفتر ایشان رفتم و تصور می کردم تصمیم گیرنده در نساجی فقط مسئولان باشگاه هستند ولی امروز در رسانه ها و مصاحبه دوستان خواندم و متوجه شدم تصمیمات کلان نساجی بیرون از باشگاه گرفته می شود!  من و آقای صنیعی فر دراین جلسه دور یک میز نشستیم. مالک باشگاه توضیحاتی ارائه داده و به من گفت خواسته هایت را بگو؟ من هم شرایط خودم را برای بهبود شرایط تیم، موفقیت نساجی و شاد کردن دل هواداران گفتم و بر سر همه این شروط با آقای صنیعی فر به توافق رسیدیم. من  شرایط خاص و عجیبی  نداشتم و شفاف می گویم این شرایط به  نفع نساجی و منافع این باشگاه بود نه کسانی خارج از باشگاه که فقط منافع شخصی خود را دنبال می کنند. این شرایط عبارت بود از اینکه اول اتفاقات به وقوع پیوسته و برخی کارهای سیاسی و غیرفوتبالی شفاف سازی شود. دوم مطالبات بازیکنان ناراضی که در تمرینات حاضر نمی‌شدند پرداخت شود. سوم نسبت به جذب بازیکنان مورد نیاز بر اساس لیست سرمربی برای تقویت تیم در نیم فصل دوم اقدام شود. چهارم جذب حداقل یک بازیکن خارجی مؤثر همچون گئورگی گوولسیانی انجام شود. و بالاخره پنجم دفاع از منافع باشگاه نساجی مازندران درمقابل تیم های حریف و البته برخی افراد و  اشخاصی که دوست دارند در این تیم مردمی و پرطرفدار نقش یا دخالت داشته باشند! اما در همین یکی دو روز دو تا از این شرایط زیر پا گذاشته شد.

جواد نکونام در  پایان برای همیشه از هواداران نساجی خداحافظی کرد و گفت: رک، روراست و با صداقت تمام خطاب به هواداران دوست داشتنی نساجی مازندران می گویم در جلسه با مالک باشگاه گفتم اگر این مسائل حل شود و شرایط فراهم باشد برمی‌گردم و نه به هر قیمتی! در غیر این صورت نمی‌توانم به مردم قائم شهر و طرفداران نساجی در سراسر مازندران و بازیکنانم دروغ بگویم. من هنوز به نساجی برنگشتم و با احترام به مالک باشگاه و همه هواداران و برخلاف میل باطنی باید عذر بخواهم. من در همین یکی دو روز متوجه شدم شرایط در نیم فصل دوم به مراتب برای نساجی مازندران سخت تر از نیم فصل اول خواهد بود و نمی توانم در چنین شرایطی کار کنم چون بی تعارف هیچ تغییر مثبتی در باشگاه ندیدم. بنابراین باز هم با احترام کامل می گویم بهتر است باشگاه، مسئولان و مشاوران نساجی دنبال یک سرمربی جدید باشند که با این شرایط و خواسته ها کنار بیاید. این تصمیم من قطعی و برگشت ناپذیر است و برای تیم دوست داشتنی نساجی در ادامه فصل آرزوی موفقیت می کنم و خطاب به هواداران عاشق این تیم هم می گویم تا ابد در قلب من خواهید ماند.

captcha
تازه ها
بیشتر