جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92176 / تاریخ انتشار : 1397/10/16 01:00
|

افتتاحیه کم‌حادثه جام ملت‌های آسیا: امارات از شکست گریخت

امارات، میزبان در بازی افتتاحیه جام ملت‌های آسیا تا آستانه شکست مقابل بحرین پیش رفت، ولی به لطف یک پنالتی مشکوک توانست به تساوی یک بر یک برسد.

امارات در ورزشگاه زاید ابوظبی پایین‌تر از حد انتظار بود، ولی پنالتی احمد خلیل در صدمین بازی ملی‌اش این تیم را از فشار سنگین نجات داد. شکست در این بازی می‌توانست برای آلبرتو زاکرونی که نتوانسته روی نیمکت امارات موفق باشد کار را خیلی سخت کند. این نوزدهمین و مهمترین بازی مربی ایتالیایی روی نیمکت تیمش بود، ولی نتوانست به هفتمین بردش برسد. در این بازی یک بار دیگر ضعف گلزنی امارات آشکار شد، هرچند با این تساوی میزبان هنوز فرصت جبران دارد.

امارات با وجود این نمایش ضعیف شروع خیلی خوبی داشت. در دقیقه ششم پاس علی مبخوت، اسماعیل ال‌حمدی را در موقعیت تک به تک قرار داد، ولی سید علوی موفق شد ضربه او را مهار کند. چند دقیقه بعد ضربه مبخوت از کنار دروازه بیرون رفت. ولی بعد از این بازی کند و کم‌حادثه دنبال شد. زاکرونی از تیمش می‌خواست تا گردش توپ را سریعتر کنند، ولی پاس‌های اشتباه اجازه نمی‌داد تا بازی امارات شکل بگیرد.

در این شرایط بحرین به تدریج اعتماد به نفس پیدا کرد و قبل از پایان نیمه اول ضربه ایستگاهی کمیل ال اسود به سقف دروازه امارات رسید. در شروع نیمه دوم بحرین همچنان تیم خطرناک‌تر زمین بود و تنها مهار دیدنی خالد عیسی بود که اجازه نداد ال‌رحیمی دروازه امارات را باز کند.

---

زاکرونی برای تغییر جریان بازی محمد عبدالرحمان و سیف رشید را به زمین فرستاد. این تعویض چیزی نمانده بود سرنوشت‌ساز شود، ولی مبخوت پاس خوب رشید را از دست داد. حمله بعدی متعلق به بحرین بود و این بار ال‌رحیمی اشتباه نکرد و در دقیقه 78 توانست دروازه امارات را باز کند.

این گل ورزشگاه زاید را ساکت کرد و زاکرونی راهی برای فرار از شکست پیدا نمی‌کرد، ولی کرنر محمد عبدالرحمان در دقیقه 88 به دست بازیکن بحرین برخورد کرد تا داور رای به پنالتی بدهد. خلیل که تازه به زمین رفته بود این ضربه را به گل تبدیل کرد تا امارات از شکست فرار کند، هرچند برای موفقیت در دو بازی بعدی مقابل هند و تایلند نیاز به نمایش خیلی بهتری خواهد داشت.

زاکرونی: بازی اول همیشه سخت است

زاکرونی در واکنش به تساوی تیمش مقابل بحرین گفت: «تساوی کمترین حق ما در این بازی بود. در هر دو نیمه تیم برتر زمین بودیم و می‌توانستیم برنده بازی باشیم ولی همیشه بازی‌های نخست، از دشواری‌های زیادی برخوردار است و نزدیک دنبال می‌شود. در نیمه دوم تیمم تلاش زیادی برای گلزنی کرد ولی روی یک غفلت دروازه ما باز شد و سپس روی به بازی مستقیم آوردیم و این کار ما نتیجه داد و بازی را به تساوی کشاندیم. تساوی در این دیدار نتیجه مطلوبی برای ما نیست ولی فرصت جبران داریم و می‌توانیم در ادامه بهتر شویم. انتظار دارم تیمم در دو بازی بعدی بتواند بهتر ظاهر شود و نتیجه بهتری کسب کنیم.»

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر