جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 92080 / تاریخ انتشار : 1397/10/14 17:43
|

پیش‌بینی تروسیه: ژاپن قهرمان می‌شود

ژاپن که پنجشنبه وارد امارات شد، چهارشنبه در اولین بازی با ترکمنستان روبرو می‌شود و بعد از آن باید با عمان و ازبکستان روبرو شود.

پیش‌بینی تروسیه: ژاپن قهرمان می‌شود

فیلیپ تروسیه، سرمربی سابق تیم ملی ژاپن معتقد است که این تیم در امارات می‌تواند برای پنجمین بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شود.

این مربی فرانسوی که پیش از این گزینه هدایت تیم ملی ایران هم بوده، در آستانه شروع این تورنمنت به خبرگزاری فرانسه گفت: «ژاپن روی کاغذ یکی از بهترین تیم‌های مسابقات را در اختیار دارد. البته تیم‌هایی مثل کره جنوبی، ایران و عربستان هم با اهداف مشابهی وارد مسابقات می‌شوند، ولی ژاپن پتانسیل قهرمانی را دارد.»

کره جنوبی با مهاجم آماده‌ای مثل سون هیونگ مین می‌خواهد پس از نیم قرن قهرمان قاره شود. ایران، بالاترین تیم آسیایی رنکینگ فیفا و استرالیا دیگر تیم‌هایی هستند که می‌توانند سدی در مسیر موفقیت ژاپن باشند، ولی موفق‌ترین تیم آسیا در جام جهانی 2018 با هدایت هایمه موریاسو با روحیه‌ای تهاجمی به امارات رفته.

یوتو ناگاتومو، مدافع چپ باتجربه تیم که عضو گالاتاسرای است، درباره بخت قهرمانی ژاپن گفت: «باید باور داشته باشیم که می‌توانیم به قهرمانی برسیم. همه بازیکنان باید این موضوع را باور داشته باشند.»

موریاسو که روی نیمکت ژاپن هنوز شکستی نداشته، با زیرکی تلاش کرده فشار را از روی تیمش بردارد و گفته: «ما مدعی اصلی قهرمانی نیستیم. ماموریت ما این است که بتوانیم این جام را برای ژاپن پس بگیریم.»

---

تروسیه در جام ملت‌های آسیا 2000 سرمربی ژاپن بود و بازیکنانش در زمین‌های چمن خراب بیروت در محاصره ساختمان‌هایی که پس از جنگ هنوز نیمه‌ویران بودند، تمرین می‌کردند. او در آن سال توانست ژاپن را به قهرمانی مسابقات برساند و شباهت‌هایی بین آن دوره و دوره فعلی می‌بیند: «صعود ژاپن به جمع 16 تیم پایانی جام جهانی می‌تواند اعتماد به نفس تیم را خیلی بالا ببرد. همچنین این مسابقات فرصتی است که نسل جوان فوتبال ژاپن برای جام جهانی 2022 آماده شود.»

ژاپن که پنجشنبه وارد امارات شد، چهارشنبه در اولین بازی با ترکمنستان روبرو می‌شود و بعد از آن باید با عمان و ازبکستان روبرو شود.

3

captcha
تازه ها
بیشتر