ورزش جهان / شناسه خبر: 91994 / تاریخ انتشار : 1397/10/12 16:20
|
پولیشیچ با انتقال 64 میلیون یورویی گرانترین بازیکن تاریخ آمریکا شد

هازار جدید از دورتموند به چلسی پیوست

هازار جدید از دورتموند به چلسی پیوست

باشگاه بوروسیا دورتموند به صورت رسمی اعلام کرد که کریستین پولیشیچ، ستاره آمریکایی این تیم در ماه ژانویه به باشگاه چلسی منتقل خواهد شد ولی سپس به عنوان بازیکن قرضی به دورتموند بازخواهد گشت و تا پایان فصل 2018-2019 در این تیم بازی خواهد کرد. دورتموند اعلام کرد این توافقی است که بین دو باشگاه و پولیشیچ انجام شده است. دورتموند اعلام کرده که در ازای فروش پولیشیچ به چلسی 64 میلیون یورو دریافت کرده و حضور پولیشیچ به عنوان بازیکن قرضی در دورتموند برای این باشگاه آلمانی بار مالی نخواهد داشت. بدین ترتیب این مهاجم 20 ساله به گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال آمریکا تبدیل می‌شود.

مدیران دورتموند اعلام کردند با توجه به قرارداد واگذاری پولیشیچ به چلسی انتظار دارند سود خالص باشگاه برای سال مالی 2018-2019 که روز سی ام ژوئن 2019 به پایان می رسد بیشتر از 10 میلیون یورو باشد. این در حالی است که دورتموند پیش از این در پیش‌بینی سود خالص سالانه باشگاه، عددی کمتر از 10 میلیون یورو را به عنوان پیش‌بینی احتمالی اعلام کرده بود. گفته می‌شود قرارداد فروش پولیشیچ به چلسی نقش مهمی در افزایش سود سالانه باشگاه دورتموند داشته است.

هازار از چلسی می‌رود؟

---

با قطعی شدن انتقال پولیشیچ به چلسی، ادن هازار به جدایی از این باشگاه و حضور در رئال مادرید یک گام دیگر نزدیک شد. هازار در جریان جام جهانی روسیه و بعد از آن بارها اعلام کرده که آرزوی بازی کردن در رئال مادرید و حضور در این تیم را دارد. رئال در تابستان برای خرید او اقدامی نکرد و منتظر است که در تابستان بعدی، در حالی که یک سال از قرارداد ستاره بلژیکی با چلسی باقی مانده و قیمت او کاهش چشمگیری داشته او را به خدمت بگیرد.

 

12

 

captcha
تازه ها
بیشتر