فوتبال ایران / شناسه خبر: 91921 / تاریخ انتشار : 1397/10/11 16:07
|

حمید استیلی پیشکسوت پرسپولیس درباره شرایط فعلی تیم ملی برای حضور در مسابقات جام ملت‌های آسیا معتقد است:« تیم ما شرایط خوبی دارد، سرمربی تیم ملی نزدیک به 8 سال است که در کنار تیم است و ما از لحاظ در اختیار داشتن بازیکنان باکیفیت هم شرایط خوبی داریم. طبیعتا خیلی‌ها ایران را یکی از مدعیان جدی قهرمانی می‌دانند ولی قهرمانی در این جام آسان نیست. مدعیانی مثل استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و ایران چشم به قهرمانی دارند و نباید از کنار تیم‌هایی مثل عراق، امارات، قطر و ... هم به سادگی عبور کنیم. من امیدوارم که ایران بهترین نتایج را گرفته و ملی‌پوشان با قهرمانی به کشورمان برگردند.»

استیلی که سابقه حضور در جام ملت‌های آسیا را هم دارد، در خصوص تیمی که در سال 1996 به مقام سومی رسید، می گوید:« آن تیم واقعا یکدست و خوب بود و همان نسل توانست چند سال بهترین نمایش را داشته باشد. ما بازی‌ها را با شکست برابر عراق شروع کردیم ولی در ادامه نتایج خوبی گرفتیم. در بازی با عربستان هم مستحق برد بودیم اما داور یک پنالتی صدرصد به سود تیم ما نگرفت. اگر آن بازی را می‌بردیم به فینال می‌رفتیم، به نظر من ایران در آن جام شایستگی قهرمانی را داشت. به هر حال الان هم بازیکنان بسیار خوب و تیم یک دستی در رقابت ها خواهیم داشت که امیدوارم اینبار نتیجه بسیار خوبی را کسب کنیم. هر چند همه چیز در فوتبال در 90 دقیقه مشخص می شود و چیزی قابل پیش بینی نیست.»

مدیر تیم فوتبال امید کشورمان درباره شرایط این تیم حرفهای دارد:«اردوی بعدی تیم از 13 تا 23 دی‌ماه خواهد بود و سپس به قطر خواهیم رفت تا در یک تورنمنت چهارجانبه شرکت کنیم. در این مدت هم بازی‌های تدارکاتی خوبی انجام دادیم و باید از فدراسیون فوتبال هم تشکر کنیم.» حمید استیلی سالهای سال در ترکیب پرسپولیس و تیم ملی کشورمان روزهای خوبی را سپری کرده است و تجربه بالای در فوتبال دارد.

11

 

captcha
تازه ها
بیشتر