پیکان / شناسه خبر: 91872 / تاریخ انتشار : 1397/10/10 16:19
|
قرارداد ۴۰۰ میلیونی نکونام روی هوا

آخرین خبر از نیمکت پیکان: مذاکره با حسین فرکی

بعد از جدایی عجیب جواد نکونام، قرار است ظرف امروز و فردا، پیکان جلسه نهایی را با حسین فرکی بگذارد و این مربی کار خود را رسما آغاز کند. این آخرین اتفاقی است که در باشگاه پیکان رخ داده است.

از نکو، تارتار و یحیی تا فرکی

پیکان بعد از جدایی مجید جلالی، ابتدا با یحیی گل‌محمدی مذاکره کرد. سرمربی پدیده که نیم‌فصل درخشان را همراه این تیم سپری کرد اما اوضاع نابسامان مالی در تیم مشهدی، او را در آستانه ترک و جدایی قرار داد. پیکان با گل‌محمدی دور یک میز نشست، شرایط خود را گفت، شرایط او را شنید و قرار شد طرفین بعد از سفر یحیی به دبی برای آغاز همکاری به توافق برسند. توافقی که هیچ‌گاه رسمی نشد، چون پیکان پاسخ منفی گل‌محمدی را شنید و قید او را زد.

بعد از گل‌محمدی نوبت به مهدی تارتار رسید. سرمربی موفق پارس‌جنوبی‌جم که مذاکره کوتاهی با مدیران پیکان انجام داد اما به توافق مالی نرسید. او دوست نداشت در  این برهه، هدایت پارس‌جنوبی‌جم را رها کند و روی نیمکت تیمی بنشیند که همین حالا در رده پایین‌تری نسبت به تیمش قرار دارد.

در حین مذاکره با تارتار، پیکان با جواد نکونام هم جلسه گذاشت. طرفین روی قراردادی به مدت یک فصل و نیم به توافق رسیدند. دستمزد نکونام در پیکان هم مشخص شد، 400 میلیون برای نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم. فصل بعد هم مقرر شد طرفین برای بحث مالی قرارداد به توافق برسند.

همه چیز نهایی شد و البته مدیران پیکان برای مذاکره با نکونام، نظر مثبت مسئولان نساجی را هم گرفتند اما به یکباره ماجرا در مسیر دیگری قرار گرفت. مدیران عالی‌رتبه ایران‌خودرو مخالفت خود را با جذب سرمربی تحت قرارداد نساجی اعلام کردند و به همین دلیل دوباره روز از نو شد و روزی از نو.

تصمیم هیات‌مدیره پیکان و مدیرعامل این باشگاه، با نظر رییس ایران‌خوردو وتو شد تا بی‌اختیار یاد جمله معروف علی پروین در حدود دو دهه قبل بیفتیم. وقتی از پروین پرسیدند کمیته فنی، در جواب گفت: «کمیته فنی یعنی کشک.» در پیکان هم این اتفاق درباره مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره رخ داده و تصمیم آن‌ها را رییس کارخانه نپذیرفته است. همین بهترین بهانه است تا محمود شیعی، مدیرعامل پیکان با استعفای احتمالی به این موضوع واکنش نشان بدهد.

حضور نکونام در پیکان، به همین سادگی منتفی شد تا به دستور مدیرعامل ایران‌خودرو، یک مربی آزاد روی نیمکت این تیم بنشیند. مربی آزاد هم کسی نیست جز حسین فرکی که گویا ظرف روزهای قبل با مدیران باشگاه پیکان به توافق نسبی رسیده و بعید نیست این تفاهم روی کاغذ بیاید و این مربی 62 ساله هدایت پیکان را بر عهده بگیرد.

---

 

قرار است ظرف امروز و فردا، پیکان جلسه نهایی را با حسین فرکی بگذارد و این مربی کار خود را رسما آغاز کند. این آخرین اتفاقی است که در باشگاه پیکان رخ داده و فعلا همه روی نام حسین فرکی به جمع‌بندی رسیده‌اند. مگر اینکه اتفاق جدیدی رخ بدهد، مثل اتفاق‌های قبلی و منتفی شدن حضور جواد نکونام در پیکانشهر.

 

1

captcha
تازه ها
بیشتر