فوتبال ایران / شناسه خبر: 91855 / تاریخ انتشار : 1397/10/10 12:07
|

یحیی مقصر حذف تیم ملی نبود

رضا عنایتی هم شانس قهرمانی ایران دررقابت های جام ملت های آسیا را بسیار زیاد می‌داند. مهاجم سابق تیم ملی و باشگاه استقلال که سابقه بازی درجام ملت های آسیا را دارد و جزو شناخته شده ترین بازیکنان ایرانی حاضر درآسیا محسوب می شود، درباره وضعیت کنونی تیم ملی حرف هایی دارد:« ایران برای قهرمان شدن شانس بالایی دارد. باید بگویم توقعات از تیم ملی بسیار بالاست و مردم توقع دارند که ایران در جام ملت‌های آسیا قهرمان شود. هر چند فضایی که در این چند ماه در اطراف تیم ملی بود، چندان خوب نبود، ولی الان همه باید از این تیم حمایت کنند و امیدوارم بعد از سال‌ها قهرمان آسیا شویم.» عنایتی به حریفان اصلی ایران درجام ملت های آسیا نیز اشاره ای دارد:« تیم‌هایی مثل کره جنوبی، ژاپن و استرالیا قدرتمند هستند و نباید از کنار تیم‌هایی مثل امارات، عراق، عربستان، قطر و ... هم به سادگی عبور کنیم.»

عنایتی پیرامون تجربیاتش در دو دوره از جام ملت های آسیا نیز توضیحاتی می‌دهد:« ما در هر دو دوره که در چین و مالزی برگزار شد، می‌توانستیم قهرمان شویم، ولی ضربات پنالتی همیشه به تیم ملی ما ضربه زده است. در چین که مقابل تیم ملی این کشور باختیم و به فینال نرسیدیم و در مالزی هم با ضربات پنالتی مغلوب کره جنوبی شدیم. ایران در هر دو جام بازیکنان بسیار خوبی داشت و می‌توانست قهرمان شود.»

ماجرای چیپ گل محمدی در جام ملت های 2004 هنوز دریاد ها است. مهاجم سابق استقلال درباره پنالتی‌ عجیبی که یحیی گل‌محمدی در بازی با چین در جام ملت‌های 2004 آسیا از دست داد، این یادرآوری را کرد:« فقط نباید گل‌محمدی را مقصر دانست. او مطمئن بود که توپ را گل می‌کند و تصمیم گرفت که چیپ بزند. متأسفانه چیپ یحیی برای خودش و مردم خاطره شد.»

10-390

 

captcha
تازه ها
بیشتر