ورزش ایران / شناسه خبر: 91824 / تاریخ انتشار : 1397/10/9 16:37
|
نشستی با فدراسیون‌های بلاتکلیف برگزار نمی‌شود

سرپرست‌ها، مانع برنامه‌ریزی برای المپیک

از میان رشته هایی که شانس کسب سهمیه برای بازی‌های المپیک توکیو دارند و حتی امید به مدال آوری ورزشکاران آنها هم زیاد است، رشته‌هایی مانند کشتی، جودو و کاراته هستند که توسط سرپرست اداره می شوند.

ستاد عالی بازی های آسیایی و المپیک معطل انتخابات!

کمیته دو نفرهای که به منظور بررسی برنامه المپیکی فدراسیونها تشکیل شده، برای پیشبرد برنامههای خود با مشکل سرپرستها و حضور آنها در فدراسیونهای مدالآور مواجه است.

با تاکید ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی و به منظور بررسی اولیه برنامه فدراسیون های کاندیدای اعزام به سی و دومین دوره بازی های المپیک، کمیته ای با حضور مشترک نمایندگان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش تشکیل شد. اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک و علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامهریزی و نظارت حوزه ورزش وزارت ورزش، به نمایندگی از این دو نهاد مسئول بررسی برنامه‌های فدراسیون‌ها برای بازی‌های المپیک هستند که گویا این روزها با دردسری مواجه شده‌اند.

این کمیته موظف است در نشست‌های جداگانه با فدراسیون‌های المپیکی، برنامه‌های مورد نظر آنها در مسیر المپیک 2020 را بررسی کند و نتیجه را به ستاد عالی بازی‌های آسیایی و المپیک ارائه دهد. اما بلاتکلیفی و حضور سرپرست به جای رییس در برخی از فدراسیون‌ها امل بازدارنده برای نشست با آنها شده است.

 

---

از میان رشته هایی که شانس کسب سهمیه برای بازی‌های المپیک توکیو دارند و حتی امید به مدال آوری ورزشکاران آنها هم زیاد است، رشته‌هایی مانند کشتی، جودو و کاراته هستند که توسط سرپرست اداره می شوند. همین موضوع سد راه برگزاری نشست با این فدراسیون ها است چراکه تاکید و ترجیح کمیته دو نفره شکل گرفته و حتی ستاد عالی بر این است تا نشست‌های موردنظر با روسای فدراسیون‌ها برگزار شود که حضور مستمر و ثابت در فدراسیون مربوطه دارند چون ممکن است بعد از جابجایی، نظر روسای تازه وارد در ارتباط با برخی برنامه‌ریزی ها تفاوت داشته باشد.

اینکه نشست‌های این‌چنینی با سرپرستانی برگزار شود که در انتخابات پیش روی فدراسیونهای خود، جزو کاندیداها هم نیستند، در پیشبرد برنامه‌ها و اهداف المپیکی کمک حال نیست؛ بنابراین کمیته دو نفره تشکیل شده فعلا برنامه‌ای برای نشست با فدراسیون‌های المپیکی که سرپرست دارند، در برنامه خود ندارد.

با این شرایط تنها مسئله‌ای که می‌تواند این فدراسیون‌ها را در مسیر اصلی‌شان قرار دهد، برگزاری مجامع انتخاباتی است که این هم میسر نیست، مگر اینکه نگرانی بابت اینکه چه کسی ثبت نام کرده یا نکرده، وجود نداشته باشد. تعیین مهلت ثبت نام در برخی فدراسیون‌ها به این خاطر عقب افتاده که وضعیت گروه بندی ها برای ورود به انتخابات مشخص نیست و همین موضوع نگرانی‌هایی برای وزارت ورزش ایجاد کرده است، در حالیکه می توان تاریخ ثبت نام و مجامع را اعلام کرد و کار را به مجامع سپرد تا خودشان بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنند. اگر تعیین تکلیف این فدراسیون‌ها به سال بعد موکول شود، حتما زودتر از اردیبهشت امکان برگزاری مجمع فراهم نمی‌شود، در نتیجه فدراسیون‌های المپیکی فرصت زیادی را از دست می‌دهند.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر