ورزش ایران / شناسه خبر: 91791 / تاریخ انتشار : 1397/10/9 14:15
|
جنجال در رقابت‌های جوانان کشور

کار به زد و خورد پای رینگ بوکس کشید

بعد از رقابت‌های قهرمانی کشور که حاشیه‌های زیادی در پی داشت، رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان کشور هم از سر و صدا بی نصیب نبود و حتی کار به زد و خورد کشید.

جنجالی دیگر در بوکس

انگار قرار نیست مسابقه‌ای در بوکس بدون حاشیه و سر و صدا برگزار شود. بعد از رقابت‌های قهرمانی کشور که حاشیه‌های زیادی در پی داشت، رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان کشور هم از سر و صدا بی نصیب نبود و حتی کار به زد و خورد کشید. این رقابت‌ها در حالی به میزبانی رشت در حال برگزاری است که اعتراض‌ها به داوری و زد و خورد کنار رینگ مبارزه، جنجال ساز شد. ماجرا از مبارزات وزن ۶۹ کیلوگرم شروع شد جاییکه مبارزه بوکسوری از آذربایجان شرقی و  میزبان(گیلان) برای قطعی شدن مدال برنز در حال پیگیری بود که در پایان نماینده میزبان برنده اعلام شد در حالی که مربی تیم آذربایجان شرقی به شدت به این نتیجه اعتراض داشت. شدت اعتراض‌ها تا حدی بود که ابوذر فرجی سرمربی آذربایجان شرقی رینگ مبارزه را به نشانه اعتراض به حق خوری بوکسور خود ترک نمی کرد تا اینکه با ضربات سیلی و پرتاب شدن از رینگ مجبور به ترک رینگ شد.

ابوذر فرجی که سرپرستی تیم بوکس آذربایجان شرقی را هم بر عهده دارد، در  رابطه با اتفاق های رخ داده، می‌گوید:« متاسفانه شرایط در بوکس ایران طوری شده است که هرکس میزبان رقابتی می‌شود به خاطر هزینه‌ای که کرده، باید اول شود. ما در وزن ۶۹ کیلوگرم با نماینده گیلان بازی داشتیم که بردبار رئیس کمیته داوران که خودش گیلانی است حق بوکسور ما را نداد و من هم به حق به این موضوع اعتراض کردم.»

 

---

او ادامه ماجرا را اینطور تعریف می‌کند:« پس از اعتراض من، بردبار دستور داد ۲-۳ قلدر با زدن مشت توی چشمم پاسخ این اعتراضم را بدهند. بردبار خودش هم یک مشت به صورتم زد که البته شاهد هم دارم اما خودم نخواستم پیگیر این موضوع شوم. متاسفانه به ما توهین کردند. وقتی هم که به قبایی مسئول هیات‌های استانی فدراسیون موضوع را گفتم به جای حمایت پاسخ داد که از این به بعد گوشتان را می برم و کف دستتان می گذارم تا دیگر دور و بر بوکس پیدایتان نشود!»

مربی تیم آذربایجان شرقی با بیان اینکه تیم‌های زیادی به داوری اعتراض داشتند، ادامه می‌دهد:« حق خوری‌های زیادی در مسابقات شده است اما من دیگر طاقت نیاوردم. اگرچه با اعتراض من کل تیمم را از ادامه رقابتها محروم کردند. ۱۲ سال است در بوکس هستم و ۵ سال نیز مربیگری می کنم و شاگردانم در رده های سنی مختلف از نونهالان گرفته تا جوانان مدال های مختلف کشوری دارند. نمی‌دانم چه کار کنم و به چه کسی اعتراض کنم. شماره ثوری رئیس فدراسیون را هم ندارم و دسترسی هم به ایشان وجود ندارد. اگر حتی اعتراض من هم به ناحق بوده باشد چرا بقیه شاگردانم را از مسابقات محروم کردند؟ به هر حال موضوع را از طریق هیات استانی دنبال می کنم و پیگیر هستم.»

این ماجرا در حالی از سوی یک طرف دعوا به این صورت تعریف می‌شود که هنوز مسوولان فدراسیون واکنشی به این حرف‌ها نشان نداده‌اند.

5/250*

 

captcha
تازه ها
بیشتر