فوتبال ایران / شناسه خبر: 91786 / تاریخ انتشار : 1397/10/9 12:39
|

ادامه کشمکش‌های سوپرجام

کشمکش میان باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال برسرماجرای سوپرجام همچنان ادامه دارد و طی روزهای اخیر برخی مسئولان باشگاه استقلال اظهاراتی علیه سران فدراسیون فوتبال داشتند که حالا فدراسیون فوتبال نیز این صحبت ها را بی پاسخ نگذاشته است. ظاهرا ماجرا میان باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال به این زودی ها فیصله پیدا نخواهد کرد و اظهارات پینگ پنگی میان دو طرف ادامه دارد. فدراسیون فوتبال درتازه ترین واکنش خود چنین بیانیه ای را روی سایت اختصاصی اش قرارداده است:«در پی اظهارات یکی از مسئولان باشگاه استقلال مبنی بر دخالت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در تشریفات رسیدگی به پرونده مطروحه در CAS به اطلاع می رساند :  مرجع بین المللی مذکور تابع تشریفات و ضوابط قانونی خود بوده وهمگان موظف به رعایت آن می باشند.
لذا ضمن تاکید بر مسئولیت و ماموریت سازمان لیگ برای صیانت از حقوق تمامی باشگاه های فوتبال و در نتیجه ارتقای فوتبال و تذکر جدی به بیان کنندگان مطالبی که باعث تشویش  اذهان عمومی می شود اعلام می دارد فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و باشگاه پرسپولیس  در ادامه روند پیگیری پرونده فقط اقدامات قانونی را در رابطه با دادگاه CAS انجام داده و وکیل مرتبط با پرونده از طرف فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در دادگاه شرکت می کند.
لذا هرگونه اظهارات خلاف واقع در ارکان قضایی فدراسیون پیگیری می شود.»

منظوراین نامه دقیقا علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال است که درروزهای اخیر اظهاراتی علیه حکم صادراز سوی فدراسیون فوتبال داشت و حتی فدراسیون فوتبال را به تمایل برای سفرهای لاکچری به سوئیس متهم کرد. استقلالی ها اعتقاد دارند که باید رسیدگی به پرونده شکایت آن ها بابت حکم سوپرجام درکشور دبی انجام شود اما فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خود را ملزم به اجرای قوانین دادگاه عالی casمی‌دانند واعتقاد دارند که این شکایت باید درهمان کشورسوئیس و درحضوریک قاضی مورد بررسی مجدد قراربگیرد. هدف مسئولان باشگاه استقلال بازپس گرفتن جام قهرمانی پرسپولیس است و دراین راستا شکایت های خود را به فیفا ارجاع داده اند اما فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اعتقاد دارند که تصمیم درستی درمواجهه با باشگاه استقلال گرفته اند و این پرونده بازهم به سود آن ها به پایان خواهد رسید وفیفا نیز حکم فدراسیون فوتبال را تایید خواهد کرد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر