ورزش جهان / شناسه خبر: 91780 / تاریخ انتشار : 1397/10/8 19:32
|

رکوردشکنی یوونتوس در آخرین بازی 2018

یوونتوس عصر شنبه موفق شد با برتری 1-2 برابر سمپدوریا، با اقتدار و 53 امتیاز از 57 امتیاز ممکن، قهرمانی نیم فصل سری A را جشن گرفته و یک گام دیگر در مسیر قهرمانی بردارد. این آخرین بازی یوونتوس در سال 2018 بود و با پایان نیم‌فصل تیم‌های ایتالیایی به تعطیلات می‌روند.

یوونتوس در ابتدای بازی با گل کریستیانو رونالدو از حریف آبی پوش خود پیش افتاد اما در دقیقه 32 داور بعد از بازبینی صحنه برخورد توپ به دست امره جان، تصمیم گرفت یک پنالتی به سود سمپدوریا اعلام کند که فابیو کوالیارلا با گل کردن آن کار را به تساوی کشاند.

در دقیقه 61 داور این بار برخورد توپ به دست مدافع سمپدوریا را پنالتی تشخیص داد که بعد از بازبینی صحنه نیز نظر او تغییری نکرد و در نهایت رونالدو این موقعیت را تبدیل به گل کرد. در آخرین لحظات بازی سمپدوریا با شوت دیدنی ساپونارا به گل تساوی رسید، ولی داور پس از حدود یک دقیقه تصمیم به بازبینی گرفت و آن را به دلیل آفساید مردود کرد تا یووه به سه امتیاز برسد.

با کسب 53 امتیاز از 57 امتیاز ممکن، یوونتوس با رکورد فصول 14-2013 و 06-2005 خود برابری کرد؛ دو فصلی که در انتها یوونتوس فاتح جام شد (البته در فصل 06-2005 به خاطر اتفاقات کالچوپولی جام از یوونتوس پس گرفته شد) و به نظر می‌رسد با ادامه این روند، تیم آلگری این فصل هم مشکلی برای تکرار این عنوان نداشته باشد.

آلگری: به رکورد فکر نمی‌کنم

آلگری پس از بازی در واکنش به ثبت این رکورد توسط شاگردانش گفت: «من از رکوردمان خوشحالم اما فقط به نتایج‌مان فکر می‌کنم. تا الان 53 امتیاز گرفته‌ایم و 37 امتیاز دیگر برای قهرمانی لازم داریم. امروز برد مهمی کسب کردیم، بردی که اصلاً آسان نبود. بعد از گلی که حریف از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، تیم ما کمی سردرگم و مضطرب شد. پس این یعنی که تیم ما هنوز هم در برخی جهات نیاز دارد پیشرفت کند. بعد از گلی که خوردیم ما باید خونسردی‌مان را حفظ می‌کردیم نه اینکه دست به ریسکی می‌زدیم که منجر به گل دوم حریف شود، هرچند که خوشبختانه آن گل آفساید بود. در کل من فکر می‌کنم که ما بازی خوبی داشتیم اما هنوز ضعف‌هایی داریم که باید برطرف شود.»

سرمربی یووه اضافه کرد: «در بازی قبلی‌مان در خانه آتالانتا با وجود اینکه 10 نفره شدیم، عملکرد خوبی داشتیم اما در این بازی با وجود 11 نفره بودن، ضعیف‌تر از آن بازی ظاهر شدیم. وقتی که نتیجه 2 بر یک شد ما به اندازه کافی موقعیت داشتیم باز هم گل بزنیم.»

---

آلگری سپس درباره نقش پررنگ کمک‌داور ویدئویی در این بازی گفت: «به نظر من عملکرد VAR خوب بود و درست در همان زمانی که لازم بود از آن استفاده شد. به نظر من عملکرد والری (داور مسابقه) هم خوب بود.»

او در تمجید از رونالدو اضافه کرد: «کریستیانو بهترین بازیکن دنیاست. با ورود او ما متوجه ایجاد تغییراتی در مورد رویکرد تیم‌مان شده‌ایم اما ما باید از نظر دیبالا هم با اینکه در این بازی گل نزد، عملکرد خوبی داشت چون به خوبی توپ را پخش می‌کرد. از عملکرد سایر بازیکنانم از جمله روگانی و امره جان هم راضی‌ام.»

رضایت رونالدو از VAR

رونالدو، ستاره یووه در پایان بازی گفت: «یوونتوس عملکرد مناسبی ارائه می‌دهد. ما در بخش اول فصل نمایش خوبی داشتیم اما باید به تلاش کردن ادامه دهیم تا ثابت کنیم در نیمه دوم فصل نیز قادر به ارائه چنین عملکردی هستیم.»

---

ستاره پرتغالی همچنین در مورد تاثیر تکنولوژی VAR در این بازی گفت: «من به این سیستم علاقه دارم زیرا در برخی موارد تصمیم‌گیری برای داوران دشوار می‌شود و ما باید از تمام ارکانی که باعث آسانتر شدن شرایط برای آنها می‌شود استقبال کنیم.»

1

captcha
تازه ها
بیشتر